1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej, w niedzielę w kościele o godz. 15:00, a w Stroniu o godz. 14:00.
 2. W liturgii Kościoła przeżywamy:
 • jutro – Święto Najśw. Maryi Panny Patki Kościoła. Msze jutro w kościele o godz. 6:30, 11:00 i 18:00, w Stroniu o godz. 16:30.
 • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 1. Dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą zapraszamy na przeżywanie Białego Tygodnia codziennie na godz. 18:00. W sposób szczególny zapraszamy rodziców w Białym Tygodniu na Mszę we wtorek. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie świątyni i otoczenia do uroczystości I Komunii Św. a także za złożony Dar ołtarza.
 2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci przed rocznicą w czwartek o godz. 17:00.
 3. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku:
  • Przy domu p. Skirlińskich – mieszkańcy Cabałówki: Andrzej Cabała, Kazimierz Cabała, Józefa Wilczyńska, Maciej Hasior, Marcin Wilczyński, Andrzej Twaróg, Piotr Twaróg, Stanisław Cabała, Wojciech Śmierciak odpowiedzialny: Władysław Wilczyński
  • Przy szkole – mieszkańcy Przyszowej – Leszcze i koło szkoły: Tadeusz Kęska, Karol Syjud, Bronisław Kornaś, Jerzy Piszczek, Daniel Marcisz, Andrzej Pogwizd, Helena Biernat, Ewa Jędrzejek, odpowiedzialny: Łukasz Tabaka
  • Przy domu p. Mordarskich – mieszkańcy Wądola: Piotr Plata, Damian Król, Daniel Stosór, Władysław Wyżycki, Stanisław Rumian, Mirosław Mordarski, Mieczysław Mordarski, Marcin Dyrek, Michał Kądziołka, odpowiedzialny: Piotr Krzak.
  • Przy domu katechetycznym – mieszkańcy Stronia – Wolica: Jacek Jachymiak, Janina Wolak, Jan Tomaszek, Janusz Gancarczyk, Daniel Orzeszek, Czesława Kuzar, Wojciech Kuzar, Grzegorz Gryźniak, Alicja Król, Tadeusz Tomaszek, Wojciech Tomaszek, odpowiedzialny: Grzegorz Gamoń.

Prace przy ołtarzach koordynuje ks. Marcin.

 1. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Stanisław Hanzel, Wacław Zasadni, Janusz Dyrek, Roman Janiak, Edward Leśniak.
 2. W sobotę odbędzie się spotkanie integracyjne dzieci należących do grup parafialnych. Wyjście z placu obok domu katechetycznego o 12:50.

OPTO-BUS zaprasza na bezpłatne badanie wzroku w najbliższą środę w godz. 9:00-10:30 przy ośrodku zdrowia w Łukowicy. Obowiązują zapisy telefoniczne. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej (tel. 570 107 107)

 1. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Marmon. Polećmy go i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…