1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej, w niedzielę w kościele o godz. 15:00, a w Stroniu o godz. 14:00.
  2. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • we wtorek – św. Macieja Apostoła
  • w czwartek – św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski. Jest to także dzień imienin biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o nim także w naszych prywatnych modlitwach.
  • w sobotę – św. Stanisława Papczyńskiego
  • w niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  1. Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy wieczornej do domu katechetycznego.
  2. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 11:00 dzieci z klas III przyjmą I Komunię Świętą. Próba przed uroczystością odbędzie się we wtorek po Mszy o 18:00. Spowiedź święta przed I Komunią św. dla dzieci i ich bliskich w piątek o godz. 15:30.
  3. Próba dla dzieci z klas IV przed rocznicą I Komunii Św. będzie w czwartek po Mszy o godz. 18:00
  4. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Maria Ciągło, Marian Wilk, Bartłomiej Gacal, Stanisław Gacal, Artur Bobrowski.
  5. W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za śp. Bernadetę Saska.
  6. Na sobotę 25 maja zaplanowaliśmy spotkanie integracyjne dzieci należących do grup parafialnych. Pisemne zgłoszenia należy złożyć do piątku.
  7. Sołtysi przypominają, że do 15 maja należy opłacić drugi kwartał podatku i opłaty za odpady komunalne.
  8. Wójt Gminy informuje, że jutro od godziny 8:00 do 15:00 nieprzejezdny będzie przebudowywany odcinek drogi gminnej poniżej Szkoły Podstawowej nr 2, ze względu na wykonywanie nawierzchni.

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia