Rodzinne majowe spotkania terenowe w ramach projektu „Aktywność Łączy Nas”

W maju, miesiącu Maryi, spotykamy się na nabożeństwach majowych przy kapliczkach przydrożnych, śpiewamy majówki, zachęcamy całe rodziny do udziału we wspólnej modlitwie. 
Naszym największym wysiłkiem w tym miesiącu okazała się wyprawa na szczyt Przehyby (1175 m n.p.m.) podczas słonecznej aczkolwiek niepewnej pogody. Z Bożą pomocą deszcz i burza ominęły nas; susi lecz niezmiernie zmęczeni wróciliśmy do domów. Wędrówka długim szlakiem z Obidzy w górę była dla nas lekcją pokory, wytrwałości i wyrzeczenia. Zamiast bezpiecznego odpoczynku w domu wybraliśmy trud wspinaczki, młodzież mknęła w pierwszych szeregach, dzieci dziarsko tupały u boku matek, które wysuwały się na prowadzenie kolumny turystów. Pani przewodnik opowiadała o florze i faunie oraz szczytach widocznych na horyzoncie. Wolontariusze Caritas zebrali podziękowania za stworzenie okazji do poznawania swojego regionu.