Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych: „Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN”

 

 1. Przeżywamy dziś Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy serdeczne życzenie, a zmarłym wypraszamy radość nieba.
 2. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu w kościele o godz. 7:00, 10:00 i 15:00, w Stroniu tylko o godz. 8:30. Jest to święto obowiązkowe. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy o godz. 10:00. Prosimy o przygotowanie feretronów, chorągwi, baldachimu. Prosimy o włączenie się Zespoły Regionalne, koła gospodyń i Orkiestrę. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami, a także dzieci z klas III w strojach pierwszokomunijnych. Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.
 3. W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych. Nie jest to uroczystość, zatem należy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
 4. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. będą odprawiane w kościele po Mszy porannej, a w niedzielę przed Mszą o 15:00. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych w kościele po Mszy o 6:30, w Stroniu po Mszy o godz. 8:00.
 5. W oktawie Bożego Ciała Msze święte z procesją eucharystyczną w kościele rano i wieczorem. W niedzielę po Mszy o 11:30. W czasie oktawy będziemy się modlić w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii, prosząc o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych:
 • w piątek:
  • o 6:30 – Stronie – Zagórów oraz Kierków
  • o 18:00 – Cabałówka
 • w sobotę:
  • o 6:30 – Stronie – Kasprzakówka oraz Podkanina
  • o 18:00 – Wądole
 1. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Stanisław Leśniak, Józef Morzywołek, Mieczysław Szewczyk, Tomasz Szewczyk, Robert Biel.
 2. W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Wenancjusza Wilczyńskiego, Rozalię Gurgul, Helenę Pietruchę, Jana Wolaka, Zofię Wilczyńską, Marię Wilk, Janinę Śmierciak, Stanisława Mrowcę, Leokadię Kożuch, Alberta Piszczka, Marię Kunicką i Adama Hybla.
 3. dziekan zaprasza do bazyliki na Nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę: o godz. 20:00 Msza Święta, o 21:00 procesja różańcowa z lampionami wokół rynku.
 4. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Gomółka a także pochodząca z naszej parafii siostra Klementyna Cabała. Polećmy je i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…