1. Zapraszamy na Msze święte z procesją eucharystyczną w kościele codziennie rano i wieczorem. Będziemy się modlić w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii, prosząc o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych:
 • jutro
  • o 6:30 – Stronie – Dobra Woda
  • o 18:00 – Stronie – Wieś i Podzagórów oraz Berdychów (rodziny przygotowujące II ołtarz)
 • we wtorek
  • o 6:30 – Berdychów oraz Stronie – Golcówki
  • o 18:00 – Stronie–Wolica i Podbąkowiec oraz Podkrakowiec, koło rzeki, Rola
 • w środę o 6:30 – Długołęka oraz Przyszowa k. Drogi
 1. W tym tygodniu przeżywamy:
 • w czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Podczas Mszy świętych błogosławieństwo wianków. Specjalne błogosławieństwo dzieci w kościele po Mszy wieczornej.
 • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Procesja w tym dniu rano i wieczorem.
 • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi w Stroniu w piątek od 16:00; w kościele w czwartek i piątek od 17:00.
 2. Chorych w tym miesiącu odwiedzi ks. Proboszcz i ks. Kazimierz w piątek od godz. 8:30.
 3. Egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów klas 7 odbędzie się w środę w kościele. Zapraszamy młodzież z rodzicami:
 • ze Szkoły Podstawowej w Stroniu i Berdychowie o godz. 15:00,
 • ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przyszowej o godz. 16:00.
 1. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Jacek Biel, Witold Chojnacki, Dariusz Jachymiak, Grzegorz Więcław, Andrzej Sędzimir.
 2. W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłą Marię Leśniak.
 3. Zbliża się letni dzień modlitw za zmarłych, który będziemy przeżywać w sobotę, 22 czerwca. W związku z tym zachęcamy do uporządkowania grobów i jeszcze raz prosimy o zabieranie śmieci do śmieci domowych, nie zostawiajmy ich przy wyjściach ani pod krzewami. Starajmy się też ograniczać ilość zniczy i sztucznych wiązanek, a naszą pamięć o zmarłych wyraźmy przede wszystkim modlitwą. Jeszcze raz prosimy, poczujmy się odpowiedzialni nie tylko za grób swoich bliskich, ale też porządek na całym cmentarzu.
 4. Od lipca wprowadzimy konieczne zmiany w funkcjonowaniu kaplicy w Stroniu. Zgodnie z dekretem ks. biskupa w kaplicach dojazdowych może być sprawowana tylko jedna Msza w ciągu dnia. Dlatego po rozmowach z Radą Duszpasterską zdecydowaliśmy, że od lipca w Stroniu w niedziele będzie tylko Msza o godz. 10:00. W związku z tym w pierwsze niedziele nie będzie adoracji między mszami w kaplicy jak dotychczas, natomiast będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu dodatkowo w kościele i Stroniu w czasie spowiedzi w I czwartek i I piątek. Msze w kaplicy w piątki pozostają na razie bez zmian. W związku z dużą liczbą intencji mszalnych jeden raz w miesiącu będziemy w Stroniu sprawować Mszę zbiorową we wszystkich intencjach składanych za żyjących i zmarłych. Taka Msza w Stroniu będzie w każdy pierwszy piątek miesiąca. Przygotowujemy się także do przebudowy wnętrza kaplicy w Stroniu, wymiany części okien i drzwi, dlatego nie wykluczone, że będzie konieczne czasowe wyłączenie z użytku kaplicy w okresie wakacyjnym, o czym będziemy informować na bieżąco.
 1. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.
 2. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Mieczysław Fiut pochodzący z naszej parafii. Polećmy go i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…