W ramach kolejnego działania z projektu „Aktywność Łączy Nas” zaangażowani rodzice, dzieci oraz wolontariusze Caritas przygotowali festyn rodzinny. Był to czas na wspólne zabawy, konkurencje, konkursy rodzinne oraz gry.

Atrakcją były nie tylko dmuchana zjeżdżalnia, kule bumper ball, czy bańki mydlane ale również malowanie tatuaży, skręcanie zwierzątek z balonów, gry wieloformatowe, taniec oraz przekąski. Pomimo burzowych chmur na niebie impreza odbyła się w pełnym słońcu. Takie wspólne świętowanie to okazja do spotkań lokalnej społeczności, pokazania na czym polega rola  wolontariuszy Caritas, to dobra reklama zachęcająca do bezinteresownego działania, poświęcenia wolnego czasu, zaprezentowania swoich talentów lub ich odkrywania. 

Dziękujemy sponsorom za ofiarowanie i przyrządzania przekąsek (Radzie Rodziców SP Stronie oraz Firmie Szubryt za kiełbaski na grill, OSP Stronie za butelki wody mineralnej).