Od czerwcowej aktywności w ramach projektu „Aktywność Łączy Nas” nie powstrzymała nas zmienna przekropna i niepewna pogoda.

Spacer chętnych rodzin oraz wolontariuszy SKC po średniowiecznej zabudowie Starego Sącza, jednego z najstarszych polskich miast na wypłaszczeniu Kotliny Sądeckiej, w widłach Dunajca oraz Popradu odbył się zarówno w promieniach słońca jak i w kroplach deszczu. Ścieżka z rynku starego miasta zawiodła nas na Leśne Molo ukryte w koronach drzew na Miejskiej Górze, skąd widać zabudowania Starego Sącza, Kotlinę Sądecką oraz wznoszące się nieopodal szczyty Beskidu Sądeckiego oraz Niskiego. Przejście wzdłuż ścieżki edukacyjnej Krople Rosy to czas na kontakt z naturą, sceneria przyjazna rozważaniom, medytacjom, rozmowom i planowaniem dalszych wspólnych działań. Jednym z nich były warsztaty kreatywne – wykonanie pejzaży wyrażonych fauną, darami natury bezinwazyjnie zebranych podczas pieszych wędrówek i spacerów leśnych. Kolejna to las w słoiku przygotowany przez najmłodszych.

mini grant czerwcowewedrowki00003
Aperture: 2
Camera: SM-M526BR
Iso: 20
Orientation: 1
« z 16 »