1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze święte:
 • dla Szkoły Podst. nr 1 i 2 – w kościele o godz. 8:00
 • dla Szkoły Podst. w Stroniu – w kaplicy o godz. 9:00.

Zapraszamy dyrekcje, grono pedagogiczne, pracowników, uczniów i rodziców. Zachęcamy do spowiedzi przed zakończeniem roku szkolnego. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą, w środę w czasie adoracji od godz. 17:00.

 1. Zapraszamy na wieczór uwielbienia w czwartek o godz. 19:00. Zapraszamy wszystkich chętnych, starszych i młodszych, a szczególnie młodzież kończącą rok szkolny. Zapraszamy uczniów klas ósmych, którzy przyjęli w tym roku sakrament bierzmowania, a w ramach przygotowania do bierzmowania obowiązkowo uczniów klas siódmych.
 2. W przyszły poniedziałek przypada dzień imienin księdza proboszcza. Będziemy modlić się w jego intencji szczególnie w najbliższą niedzielę podczas Mszy o godz. 11:30.
 3. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną zapraszamy na spotkanie na plebanii w przyszłą niedzielę o godz. 17:00.
 4. W sobotę będziemy przeżywać w naszej parafii letni dzień modlitw za zmarłych. Msza św. w kaplicy na cmentarzu za zmarłych parafian o godz. 18:00, a po niej różaniec. Ofiary składane do puszek w tym dniu przy wyjściach z cmentarza będą przeznaczone na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza. W związku z tym jeszcze raz prosimy o zabieranie śmieci do śmieci domowych. Starajmy się też ograniczać ilość zniczy i sztucznych wiązanek.
 5. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Grzegorz Gryźniak, Tadeusz Tomaszek, Wojciech Tomaszek, Alicja Król, Andrzej Florian.
 6. Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za śp. Bernadetę Saska.
 7. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.
 8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Zdzisław Mordarski. Polećmy go i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…