Komunikat w związku z 25. rocznicą kanonizacji bł. Kingi /kliknij/

Komunikat w związku z mianowaniem nowego nadzwyczajnego szafarza Komunii św. /kliknij/

  1. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i dobre przeżycie Uroczystości Bożego Ciała i oktawy i Wam wszystkim drodzy parafianie za tak liczną obecność w kościele w tych dniach.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy o 6:30. W środę od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18:00 Msza i po niej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek w Stroniu Msza o 16:30, po niej Koronka do Bożego miłosierdzia.
  3. W sobotę przypada 12 rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o jego posłudze w naszych modlitwach.
  4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Sławomir Sędzimir, Stanisław Pietrucha, Krzysztof Pietrucha, Małgorzata Pietrucha, Wojciech Kuzar.
  6. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.