1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej, w niedzielę w kościele o godz. 15:00, a w Stroniu o godz. 14:00.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • jutro – św. Filipa i Jakuba
 • w środę – św. Stanisława, bpa i męcz., głównego patrona Polski i diecezji
 • w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 1. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie jutro po Mszy wieczornej.
 2. W sobotę, 18 maja o godz. 11:00 dzieci z klas III przyjmą I Komunię Świętą. Próby przed uroczystością odbędą się we wtorek i piątek po Mszy o 18:00.
 3. Rocznicę I Komunii Św. dzieci z klas IV będą przeżywać w niedzielę, 26 maja o 11:30.
 4. Z racji kwartalnych dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe) zapraszamy na Mszę św. i procesję o urodzaje jutro, we wtorek i środę o godz. 18:00. Natomiast Msze Św. w intencji mieszkańców poszczególnych części parafii będą odprawiane w Oktawie Bożego Ciała.
 5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością zesłania Ducha Świętego.
 6. W przyszłą niedzielę będzie można oddać krew od 8:00 do 12:00 w budynku OSP Przyszowa.
 7. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Piotr Wardęga, Wojciech Wardęga, Jan Wardęga, Józef Malarz, Jan Wardęga.
 8. W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za śp. Marię Leśniak.
 9. Siostry Służebniczki, z okazji 25 rocznicy beatyfikacji Założyciela zgromadzenia, bł. Edmunda Bojanowskiego, organizują wyjazd na Święto Dziękczynienia do Warszawy w niedzielę, 2 czerwca. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Koszt 150 zł.
 10. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i nadal apelujemy o segregowanie śmieci, a przede wszystkim o zabieranie odpadów do śmieci domowych. Prosimy też, by nie wywozić śmieci i zniszczonych nagrobków na dzikie wysypiska.  

Komunikat Biskupa Tarnowskiego 

Drodzy Diecezjanie!

Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim biskupa Artura Ważnego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy biskupowi Arturowi serdeczne gratulacje. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w Jego intencji, aby mógł jak najowocniej służyć Kościołowi i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim nowe obowiązki i wyzwania, trafnie odczytując współczesne znaki czasu. Proszę o szczególną modlitwę w intencji biskupa Artura w dniu jego ingresu do katedry w Sosnowcu, który będzie miał miejsce w sobotę 22 czerwca br.

            Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, obficie błogosławi biskupowi Arturowi na drogę pełnienia nowych obowiązków, zaś orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej, niech wyjednuje potrzebne łaski.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI