1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na cele inwestycyjne
 2. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w kościele o godz. 7:00, 11:00 i o 18:00, w Stroniu o godz. 9:00. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:00, sprawowaną w intencji naszej Ojczyzny, a także w intencji strażaków. Z racji uroczystości w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W środę rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Będą sprawowane w dni powszednie w kościele i w Stroniu po Mszy wieczornej, w niedzielę w kościele o godz. 15:00, a w Stroniu o godz. 14:00. Zachęcamy do podtrzymywania tradycji majówek przy kapliczkach i do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 4. W czwartek wspominać będziemy św. Floriana. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich strażaków i ich rodziny. Szczególną okazją będą gminne obchody Dnia Strażaka, które rozpoczną się Mszą św. w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 15:00. Śpiewem liturgię i nabożeństwo majowe ubogaci Zespół Regionalny Przyszowianie w ramach tzw. „Majówki Przyszowskiej”. Zapraszamy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty: w czwartek – dzieci ze szkół podstawowych, w piątek młodzież i starszych. Bardzo prosimy, by rodzice dopilnowali spowiedzi dzieci w czwartek, by uniknąć dużych kolejek w piątek. Spowiedź:
  • w Stroniu w czwartek od 16:00, w piątek od 8:30;
  • w kościele w czwartek i piątek od 17:00. 
 6. Wyjątkowo chorych odwiedzimy w tym miesiącu w czwartek od godz. 8:30, zmieniona będzie nieco kolejność odwiedzin, ale prosimy o cierpliwość. Chorych, których odwiedza ksiądz proboszcz odwiedzimy na końcu.
 7. Zmiana tajemnic w sobotę w kościele po Mszy porannej, w Stroniu po Mszy o 16:30.
 8. W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Jana Urbaniaka, Adama Hybla, Stanisławę Piszczek-Nimoth, Kingę Król, Rozalię Gurgul, Zofię Mordarską, Józefa Kuzaka, Stanisława Wojtasa, Stanisława Mrowcę, Marię Kunicką i Alberta Piszczka.
 9. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Stanisław Wadowski, Marek Gurgul, Jan Jurczyszak, Józef Sułkowski, Krzysztof Wojnarowski.
 10. Wczoraj w bazylice limanowskiej do posługi lektorów wprowadzonych zostało siedmiu chłopców z naszej parafii. Gratulujemy im i życzymy błogosławieństwa i zapału w służbie podejmowanej dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
 11. Ksiądz dziekan zaprasza do bazyliki na Nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę: o godz. 20.00 Msza Święta, o 21.00 procesja różańcowa z lampionami wokół rynku.
 12. Pogrzeb śp. Andrzeja Kuchni (z Zagórowa) będzie we wtorek o 14:30, pół godz. wcześniej różaniec. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności także śp. Zofia Serafin. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…