W sobotę 20 kwietnia, powróciliśmy na Jakubowy szlak. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w Brzesku w Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła, Mszą Świętą, którą  odprawił  ks. Kacper Kania. Po Eucharystii odwiedziliśmy proboszcza tutejszej parafii, ks. Józefa Drabika, z którym już kilka razy spotkaliśmy się w trakcie Rodzinnego Pielgrzymowania.

       Po krótkim spotkaniu i wpisie naszej grupy do kroniki pielgrzymów z energią ruszyliśmy na Drogę św. Jakuba Via Regia. Szlak wiódł przez Jasień, Brzeźnicę do Bochni. Krótki odcinek rozgrzewkowy, około 16 km,  przebyliśmy w dobrej kondycji. Upał nam nie doskwierał, ulewny deszcz nas nie spotkał a napotkane błoto podniosło atrakcyjność wspólnej drogi. Wędrówkę zakończyliśmy  w Bochni przy Bazylice św. Mikołaja. Po świątyni oprowadził nas ks. Krzysztof Iwanicki. DZIĘKUJEMY.

Wędrowaliśmy grupą blisko 40 osobową. Oprócz „etatowych” Caminowiczów, dołączyli do Rodzinnego Pielgrzymowania nowi pielgrzymi. Cieszymy się, że kolejne rodziny chcą swój wolny czas spędzić na Jakubowych szlakach, które zawsze wiodą do Jezusa.

Zapraszamy na kolejne etapy Via Regia, o terminach będziemy informować .

Link do relacji na Facebooku