1. Ks. Biskup Ordynariusz skierował do pracy duszpasterskiej w naszej parafii dwóch księży: Ks. mgr. Marcina Mastalskiego i Ks. mgr. Kacpra Kanię. Bardzo serdecznie witamy Księży i życzymy im owocnej pracy w naszej parafii, aby swoją posługą pomagali nam w podążaniu za Chrystusem.
 2. Msze św. w kościele i w Stroniu jak w każdą niedzielę, po południu Msza św. o godz. 1500, połączona z nieszporami. 
 3. Nowy Rok Szkolny rozpoczniemy we wtorek 1 września;
  • Uczniów Szkoły Podstawowej w Przyszowej, klasy IV, V, VI, VII i VIII zapraszamy na Mszę św. na godz. 800. Uczniów z Berdychowa i uczniów ze Szkoły Podstawowej z Przyszowej – klasy 0, I, II, i III zapraszamy na Mszę św. na godz. 900. Uczniów Szkoły Podstawowej w Stroniu zapraszamy na Mszę św. do kaplicy na  godz. 800
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przyszowej informuje – uczniowie klas I, II, i III przychodzą do szkoły na godz. 830, a następnie na Mszę św. Klasy „0” idą do szkoły po Mszy św. wraz z rodzicami na godz. 1000 do sali gimnastycznej. Wejście od strony placu zabaw. 
  • Procedury sanepidu obowiązujące w szkołach i szczegółowe informacje uczniowie znajdą na stronie internetowej szkół.
 4. Nabożeństwa w tygodniu bez zmian. 
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca . Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek i w piątek w Stroniu od godz. 1600, Msza św. o 1630 a w kościele w czwartek i w piątek od godz. 1700. Msza św. o godz. 1800. I dodatkowo będzie spowiedź w środę w kościele o godz. 1700. Zapraszamy uczniów do spowiedzi św. Będzie to spowiedź na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz.630 i o godz. 1800.
 6. Do obłożnie chorych udamy się z posługą sakramentalną w piątek. W Przyszowej Ks. Proboszcz o godz. 830, Ks. Marcin od godz. 1000 oraz Ks. Kacper w Stroniu od godz. 1000.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę w kościele po Mszy porannej a w Stroniu po Mszy św. o godz.800.
 8. W tym tygodniu będziemy obchodzić: czwartek – św. Grzegorza Wielkiego.
 9. Zachęcamy do czytania Pisma św. i czasopism religijnych. 
 10. Uczniów klas VIII zapraszamy wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania do spowiedzi w czwartek i na Mszę św. o godz. 1800. Po Mszy św. spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania w kościele.
 11. W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom: Stronie Wieś. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na inwestycje parafialne.