6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja Biskupa, to dzień długo wyczekiwany przez wszystkich parafian, gdyż jest to dzień odpustu parafialnego. Uroczystej Mszy Świętej odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Robert Pyłypczuk OFM, który posługuje w Żytomierzu na Ukrainie.

     W dzień wspomnienia naszego Patrona Parafii, aby tradycji stało się zadość, miało miejsce spotkanie ze Świętym Mikołajem. Po wieczornej Mszy Świętej dzieci oraz młodzież angażująca się w życie wspólnoty parafialnej, miały okazję spotkać się z prawdziwym Świętym Mikołajem. Świety Biskup obdarował drobnymi upominkami ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, dzieci i młodzież z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, młodzież z Grupy Apostolskiej i teatralnej. Oczywiście nie zabrakło słodkości dla najmłodszych i wszystkich parafian.

     Święty Mikołaj to postać historyczna. Żył i działał na przełomie III i IV wieku. Związany z Grecją, Turcją i Włochami. Był biskupem Miry (dzisiejsza Turcja). Tam też został pochowany. Wyróżniał się pobożnością i wrażliwością na potrzeby innych. Kult świętego bardzo rozpowszechnił się w całym Kościele. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie. Największe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari.

Fotorelacja