1. Bóg zapłać za ofiary złożone wczoraj do puszek na cmentarzu.
  2. W liturgii w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  • jutro – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W naszych modlitwach pamiętajmy w sposób szczególny o ks. proboszczu.
  • w sobotę – Uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów. Msze św. w kościele o 7:00, 11:00 i 18:00, w Stroniu o 9:00. Składka w tym dniu jest przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego (świętopietrze).
  1. Akcję Katolicką, Caritas, Rodzinę Edmundową, Krąg Domowego Kościoła i Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie zapraszamy na spotkanie na plebanii w środę po Mszy wieczornej.
  2. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Józef Opoka, Bronisław Kunicki, Przemysław Kunicki, Jacek Kunicki oraz z Dobrej Wody: Bronisław Bargieł.
  3. Przypominamy, że od lipca w kaplicy w Stroniu sprawowana będzie w niedziele tylko jedna Msza święta o godz. 10:00.
  4. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.