1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty: w czwartek – dzieci ze szkół podstawowych, w piątek młodzież i starszych. Spowiadać będziemy w Stroniu od godz. 16:00 i Msza św. o 16:30, a w kościele od godz. 17:00 i Msza Św. o godz. 18:00. W czasie spowiedzi, w czwartek i piątek, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  2. W piątek udamy się do chorych od godz. 8:30.
  3. Zmiana tajemnic w sobotę w kościele o 6:30 w Stroniu o 8:00. W sobotę przypada także uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła parafialnego. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 6:30
  4. dziekan zaprasza do bazyliki na Nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę: o godz. 20:00 Msza Święta, o 21:00 procesja różańcowa z lampionami wokół rynku.
  5. Przypominamy, że od najbliższej niedzieli w kaplicy w Stroniu sprawowana będzie tylko jedna Msza święta o godz. 10:00.
  6. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Dobrej Wody: Adam Świechowski, Stanisław Kunicki, Władysław Gurgul, Bolesław Bugajski, Antoni Kożuch.
  7. „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Mszę św. z Tarnowa, a w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17.00 oraz przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone tak, jak w latach ubiegłych, a mianowicie w naszej parafii w lipcu, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej.
  8. Jutro rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Marię Kunicką, Adama Hybla, Kingę Król, Zofię Mordarską, Ryszarda Bieńka, Stanisława Mrowcę, Wenancjusza Wilczyńskiego, Alberta Piszczka, Józefę Bargieł i Józefa Kuzaka oraz Marię Leśniak.
  9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Włodzimierz Kożuch (Podkanina). Polećmy go i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…
  10. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.