1. Bóg zapłać za ofiary do puszek składane na potrzeby diecezjalnego radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Dziękujemy także dyrektorowi radia – ks. Janowi Bartoszkowi za głoszone dziś Słowo Boże.
  2. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynającą tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  3. Zapraszamy na spotkania grup:
    • Akcję Katolicką – w czwartek o 18:00 różaniec w kościele i spotkanie w domu katechetycznym
    • Rodzinę bł. Edmunda – w środę po Mszy wieczornej w domu sióstr
    • Parafialną Radę Duszpasterską – w przyszłą niedzielę o 17:30 na plebanii
  4. Dzieci klas III zapraszamy z rodzicami na próbną spowiedź w czwartek:
    • ze Szkoły w Stroniu na godz. 16:00
    • ze Szkoły Podstawowej nr 1 na godz. 16:30
    • ze Szkoły Podstawowej nr 2 na godz. 17:00
  5. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowa: Robert Budek, Henryk Morzywołek, Janina Potoniec, Marian Bargieł, Stanisław Tomaszek.
  6. Są jeszcze wolne miejsca na oazę dzieci i młodzieży organizowaną przez s. Agnię i ks. Marcina w Bukowinie Tatrzańskiej w czerwcu, po zakończeniu roku szkolnego. Zachęcamy do udziału w oazie także tych, którzy nie są zaangażowani w grupy parafialne. Informacje, zapisy i karty uczestnika u siostry Agni.
  7. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowicy przypomina, że osoby pobierające stypendium socjalne zobowiązane są do 15 maja dostarczyć faktury potwierdzające poniesione wydatki na koszty edukacyjne dla dzieci.
  8. Zgodnie z zapowiedzią w naszej diecezji odbywa się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. W bazylice w Limanowej będzie miała miejsce jutro i we wtorek. Zachęcamy do udziału:

jutro (poniedziałek):

Godz. 17.00, Nabożeństwo przyjęcia relikwii.
    Modlitwa za rodziny o życie według ośmiu błogosławieństw.
    Godz. 17.15, Odczytanie biografii rodziny Ulmów.
    Godz. 17.40, Litania do błogosławionych Józefa  i Wiktorii Ulmów z dziećmi, męczenników
    Indywidualna modlitwa i przygotowanie do Mszy Świętej.
    Godz. 18.00, Msza Święta z homilią pod przewodnictwem Biskupa Leszka Leszkiewicza.
    Godz. 19.15, Czuwanie modlitewne.
    Godz. 20.15, Chwila indywidualnej modlitwy.
    Godz. 20.30, Różaniec w intencji rodzin.
    Godz. 21.00, Apel. Słowo Biskupa Leszka Leszkiewicza.

:

Czas indywidualnej modlitwy.
    Godz. 14.00, Nabożeństwo pożegnania relikwii.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Mieczysław Plata (z Długołęki-Świerkli) oraz Zofia Wilczyńska (z Przyszowej). Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…