Komunikat przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (kliknij, aby przeczytać)

 

  1. Poświęcenie palm o godz. 11:30 w Stroniu o 10:00. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i druhom OSP Stronie i OSP Przyszowa za pomoc w przygotowaniu nagród.
  2. W tym roku z racji Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest przeniesiona na 8 kwietnia.
  3. W tym tygodniu Msze do środy tylko w kościele o godz. 6:30.
  4. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowa.
  5. Spowiadamy w ciągu tygodnia przed Mszą; w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 8:00 do 9:00. Nie zwlekajmy ze spowiedzią do ostatnich dni, ale zostawmy tę możliwość osobom pracującym, zwłaszcza powracającym z zagranicy.
  6. W czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Dziękujemy strażakom z OSP Przyszowa za umycie parkingu przy kościele i jednocześnie prosimy strażaków z Przyszowej i Stronia, ale także wszystkich chętnych o wartę przy grobie. Zbiórka obok remizy w Wielki Piątek o godz. 17:00.

 

Wielki Czwartek

18:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej /Później adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy do 2200

po liturgii – adoracja prowadzona przez przewodników kalwaryjskich

od 21:00 adoracja w ciszy

Wielki Piątek

Adoracja w Ciemnicy od godz. 7:00 do 17:00;

7:00 – Jutrznia;

8:00 i 17:00 – Droga krzyżowa;

10:00 – adoracja dzieci z kl. 5 – 8;

11:00 – adoracja dzieci przedszkolnych oraz kl. 1 – 4

17:45 – rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego

18:00 – Liturgia Męki Pańskiej /Później adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie do północy

po liturgii – Gorzkie Żale a po nich adoracja prowadzona przez przewodników kalwaryjskich

21:00 – adoracja prowadzona przez młodzież

22:00 – adoracja w ciszy

23:00 – adoracja prowadzona przez przewodników kalwaryjskich

W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachowajmy post także w Wielką Sobotę do zakończenia Wigilii Paschalnej. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą. Zadbajmy o krzyże przydrożne i krzyż misyjny.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę Komunii św. udziela się tylko w czasie wieczornych celebracji.

Wielka Sobota

Adoracja w Grobie od godz. 6:00 do 20:00;

700 – Jutrznia

Święcenie pokarmów od godz. 8:00 do 12:00 co pół godziny, w Stroniu o 11:30.

20:00 – Wigilia Paschalna Na tę liturgię przynieśmy świece.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

6:00 – Procesja rezurekcyjna i Msza Św. Prosimy o przygotowanie baldachimu, chorągwi i feretronów. Zapraszamy orkiestrę i przedstawicieli zespołów regionalnych w strojach. W tym dniu pozostałe Msze jeszcze jak w każdą niedzielę.

Poniedziałek Wielkanocny

Msze Św. w tym dniu podobnie jak w każdą niedzielę, ale nie będzie Mszy popołudniowych o 14;00 i 15:00, zamiast tego będzie dodatkowa Msza o 10:00 w kościele. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.