1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w tym tygodniu:
 • Droga Krzyżowa
  • w kościele w piątek o 5:45 i plenerowa po Mszy o 17:00. Nie będzie drogi krzyżowej o 19:30; w niedzielę o godz. 10:30 i 14:00
  • w Stroniu: w piątek o godz. 16:00
 • Gorzkie Żale w niedziele w kościele o godz. 15:00; w Stroniu o godz. 14:00
 1. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach:

JUTRO – dzień spowiedzi

Spowiedź w kościele: 8:30–10:00, 10:30–12:00, 14:30–16:00, 16:30–18:00; w Stroniu 14:30–15:30. Msze jutro w kościele o 7:30 i 18:00; w Stroniu o 15:30.  Nauka rekolekcyjna dla dzieci ze szkół o 10:00 i po niej spowiedź, w Stroniu spotkanie rekolekcyjne dla dzieci ze Szkoły Podst. o godz. 9:00 i po południu przed spowiedzią o godz. 14:00.

WTOREK – Uroczystość św. Józefa, zakończenie rekolekcji

7:00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

8:30 /Stronie/ – Msza św. z kazaniem dla wszystkich

10:00 /Stronie/ – Msza św. z kazaniem dla dzieci ze Szk. Podst. w Stroniu

11:30 Msza św. z kazaniem dla dzieci (ze Szkół Podst. kl. 0– VIII)

18:00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

W tym dniu ofiarami na tacę wyrazimy naszą wdzięczność księdzu rekolekcjoniście.

 1. W piątek zapraszamy do udziału w drodze krzyżowej w plenerze. Msza św. wyjątkowo o godz. 17:00 i po niej droga krzyżowa. Jeśli będzie niesprzyjająca pogoda nabożeństwo odbędzie się w kościele. Zapraszamy całe rodziny, a także przedstawicieli grup modlitewnych i duszpasterskich parafii. Na tę mszę i nabożeństwo zapraszamy młodzież klas 8, która przyjmie krzyże przed sakramentem bierzmowania. Strażaków prosimy o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa.
 2. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm w kościele tylko o godz. 11:30, w Stroniu o godz. 10:00. Po Mszy – Konkurs Palm. Do jury zapraszamy przedstawicieli OSP Stronie i OSP Przyszowa. Prosimy sponsorów o pomoc finansową w ufundowaniu nagród. Składka z niedzieli Palmowej jest przeznaczona na WSD w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.
 3. W Niedzielę Palmową nie będzie w kościele Mszy Świętej bezpośrednio po Gorzkich Żalach, ale o godz. 16:00. Podczas tej Mszy bp Stanisław Salaterski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas 8. Próba przed uroczystością będzie w czwartek po Mszy wieczornej.
 4. Z racji pierwszego piątku odwiedziliśmy już chorych, wczoraj także wielu uczestniczyło w rekolekcyjnym spotkaniu. Gdyby jeszcze byli chorzy, którzy chcą przed świętami się w domu wyspowiadać i przyjąć Komunię prosimy zgłosić ich w zakrystii do środy. Odwiedzimy ich w piątek od godz. 8:30.
 5. Rodzinę bł. Edmunda zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy wieczornej do Domu Sióstr.
 6. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowa: Mateusz Mordarski, Maria Rakowska, Krzysztof Matląg, Jan Wilk, Tadeusz Bugajski.
 7. Z parafii jest organizowana autokarowa pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Piątek. Informacje u p. Janusza Mrowcy.
 8. Organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w parafii Wola Piskulina zapraszają chętnych w najbliższy piątek.
  Msza święta na rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godzinie 18 w kościele parafialnym.
  W tym roku do wyboru 6 tras: 
  1) Wola Piskulina -Wola Piskulina (41km)
  2)Wola Piskulina – Czarny Potok (31km)
  3) Wola Piskulina -Stary Sącz (36 km ) 
  4) Wola Piskulina – Limanowa (38km)
  5 ) Wola Piskulina – Krościenko nad Dunajcem (42km)
  6) Wola Piskulina -Wola Piskulina (34km)
  W razie jakichkolwiek problemów z rejestracją można kontaktować się telefonicznie pod numerem:503505999
 9. Wójt Gminy Podegrodzie informuje o przystąpieniu do programu, w ramach którego zostaną przekazane nieodpłatnie pojemniki do kompostowania bioodpadów dla mieszkańców, którzy do tej pory oddawali te odpady. Zainteresowani mogą składać deklaracje w Urzędzie Gminy Podegrodzie od 18 do 23 marca. Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji na stronie internetowej.