1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa:

 • w kościele:
  • w piątek o godz. 5:45 i 17:30 oraz o 19:30
  • w niedzielę o godz. 10:30 i 14:00
 • w Stroniu: w piątek o godz. 16:00

Gorzkie Żale w niedziele:

 • w kościele o godz. 15:00 i po nich Msza Święta
 • w Stroniu o godz. 14:00 i po nich Msza Święta
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, módlmy się także o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Jutro przeżywamy święto św. Kazimierza Królewicza. Ks Kazimierzowi składamy serdeczne życzenia i polecamy w naszych modlitwach, zwłaszcza w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30.
 3. W najbliższą niedzielę podszas Mszy św. o godz. 11:30 grupa chłopców z Przyszowej i Stronia zostanie włączona do grona ministrantów. Zbiórka połączona z próbą sobotę o 9:00 w kościele.
 4. W niedzielę po Mszy o godz. 7:00, a w Stroniu o godz. 10:00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa.
 5. Zachęcamy do udziału w nocnej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w piątek, 15 marca. Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej parafii (kliknij).
 6. Zbliża się czas naszych wielkopostnych rekolekcji parafialnych i szkolnych. Będziemy je przeżywać w dniach 15–19 marca. W najbliższych dniach program rekolekcji będzie dostępny na stronie internetowej i w wersji drukowanej.
 7. W kwietniu rozpocznie się kolejna edycja kursu dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. W związku ze zmniejszającą się liczbą kapłanów, my także takiej pomocy będziemy potrzebować. Rolą tych panów jest zanoszenie Komunii do chorych w niedziele. Posłani przez kapłana zanoszą Komunię tym chorym, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Gdy jest taka potrzeba, pomagają udzielać Komunii w kościele. Zechciejmy życzliwie i z otwartością spojrzeć na szafarzy, którzy formowani są do posługi nam wszystkim w Kościele. Bardzo prosimy także o pomoc w wybraniu odpowiednich do tego mężczyzn, a panów o zaangażowanie w posługę dla naszej wspólnoty.
 8. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia – Wieś: Janina Wojnarowska, Dominik Gomółka oraz z Zagórowa: Mikołaj Wilk, Mateusz Nieć, Paweł Janus.
 9. Apostolat Margaretka z Kaniny organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa, Warszawy i Lichenia w dniach 27 – 28 kwietnia. Koszt 350 zł. Szczegóły na stronie internetowej (kliknij) i w gablocie. Zapisy u p. Bronisława Ociepki (tel. 602 731 298)
 10. Pogrzeb śp. Bogumiły Platy z Długołęki-Świerkli będzie we wtorek o o 15:00, pół godziny wcześniej różaniec. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…