1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w tym tygodniu

Droga Krzyżowa:

 • w kościele:
  • w piątek o godz. 5:45 i 18:00. Nie będzie drogi krzyżowej o 19:30.
  • w niedzielę o godz. 10:30 i 14:00
 • w Stroniu: w piątek o godz. 16:00
 1. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny w kościele, w każdą środę o 17:30.
 2. W piątek rozpoczniemy rekolekcje parafialne i szkolne, które wygłosi ks. Jan Wnęk, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Krynicy–Zdroju, diecezjalny ojciec duchowny kapłanów diecezji tarnowskiej. Zachęcamy do licznego udziału według programu dostępnego na stronie internetowej i do pobrania na kartkach z intencjami. Dla dzieci jest to czas wolny od szkoły więc zadbajmy o ich uczestnictwo w rekolekcjach. (PROGRAM REKOLEKCJI- kliknij)
 3. Zachęcamy do udziału w nocnej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w najbliższy piątek. Msza na rozpoczęcie będzie o godz. 21:00.
 4. Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłego Stanisława Mrowcę.
 5. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowa: Bronisława Tomaszek, Jerzy Król, Jerzy Morzywołek, Stanisław Bugajski, Stanisław Mordarski.
 6. Organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie w dwóch terminach 18–22 kwietnia i 9–13 maja. Koszt 900 zł i 10 euro. Szczegóły na stronie internetowej i w gablocie. Zapisy u p. Bronisława Ociepki.
 7. Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Przyszowej oraz Szkoły Podstawowej w Stroniu informują, że do 25 marca trwa rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego i do kl. 1 szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje i wymagane formularze można uzyskać w sekretariacie szkół lub na stronie internetowej.
 8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Wilk ze Stronia. Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…