Dzisiaj przeżywamy kolejną niedzielę synodalną poświęconą mediom diecezjalnym i parafialnym oraz powołaniom kapłańskim i zakonnym. Zespół synodalny zapraszamy na plebanie w przyszłą niedzielę, 4 października, na godz. 1700.

 

Miesiąc modlitwy różańcowej rozpoczynamy w czwartek. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe; dzieci, młodzież, wszystkie  grupy działające przy parafii, oraz starszych do wspólnej modlitwy.

Różaniec w kościele i w Stroniu w dni powszednie będzie po Mszy św. o godz. 1700 .

Dzieci przygotowujące się do I – szej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy w czwartek na godz. 1730, będziemy się modlić o dobre przygotowanie do I – szej spowiedzi i Komunii św. Dzieci otrzymają różaniec. Po Mszy św. będzie spotkanie rodziców dzieci I -szokomunijnych w kościele. Za pobożne odmówienie różańca w kościele lub kaplicy można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić wspomnienie; w poniedziałek – św. Wacława, we wtorek  – św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała, w środę – św. Hieronima, w czwartek – św. Teresy, w piątek – św. Aniołów Stróżów,  Nabożeństwa w tygodniu według ustalonego porządku.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w Stroniu w czwartek od godz. 1600, i dla dorosłych w piątek również od godz. 1600. Msza św. o godz. 1630. W kościele spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 1700, i dla dorosłych w piątek od godz. 1700. Msze św. w czwartek i w piątek w kościele będą o godz. 1800. W czwartek i w piątek różaniec przed Mszą św. 1730.

 

Do obłożnie chorych udamy się z Najświętszym Sakramentem w piątek w Przyszowej ks. proboszcz od godz. 830. Księża katecheci od godz. 1000. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę w kościele po Mszy porannej a w Stroniu po nabożeństwie różańcowym o godz. 1700.

 

W przyszłą niedzielę po sumie o godz. 1130 procesja różańcowa do 5 ołtarzy.

 

Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy katolickiej.

 

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na cele inwestycyjne w parafii.  Bóg zapłać. Dzisiaj składka inwestycyjna. W ubiegłym roku 2019 ofiary złożyły następujące rodziny i osoby……/lista/

 

Rada Konferencji Episkopatu Polski apeluje o pomoc modlitewną i materialną dla uchodźców po pożarze na wyspie Lesbos. Będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel do puszki przed kościołem za tydzień.

 

Uczniów klas VII wraz z rodzicami zapraszamy w ramach przygotowania do S. Bierzmowania w piątek na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe na godz. 1730.

 

Spotkania; w poniedziałek – ministranci godz. 1630, aspiranci w środę o godz. 1615, lektorzy w środę o godz. 1900.

 

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom; Stronie Wieś. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.