Msze św. dzisiaj w kościele i w kaplicy jak w każdą niedzielę. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Warto sobie postawić pytanie: Jak korzystam z mass mediów?

 W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w środę – wspomnienie św. o. Pio.

Nabożeństwa w tygodniu bez zmian. W czwartek zapraszamy członków Akcji Katolickiej na różaniec i spotkanie na plebanii na godz. 1800

 Za tydzień będziemy przeżywać kolejną niedzielę synodalną. Zespół synodalny zapraszamy na plebanię w niedzielę, 27 września na godz. 1700.

Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i czasopism religijnych. 

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na cele inwestycyjne w parafii oraz za ofiary złożone dzisiaj do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz na Ziemie Świętą. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. 

Z naszej parafii organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej 3 października 2020 /sobota/. Program pielgrzymki w gablocie parafialnej.

Spotkania:
w Przyszowej:
w poniedziałek – ministranci o godz. 1630
w Stroniu:
w czwartek – PDMD o godz. 1615,
w piątek – aspiranci o godz. 1600, ministranci o godz. 1630, lektorzy o godz. 1845.

Dziękujemy wszystkim za udział w drodze krzyżowej na Łyżkę /szło ok. 80 osób/ i w pielgrzymce do Limanowej, a szczególnie prowadzącym nabożeństwa i zabezpieczającym nasze pielgrzymowanie. Bóg zapłać.

Sołtys wsi Długołęka – Świerkla zwołuje zebranie wiejskie na dzień 21 września /poniedziałek/ o godz. 1700 w Szkole Podstawowej w Długołęce – Świerkli. Tematem zebrania będzie podział funduszu sołeckiego i omówienie spraw bieżących. 

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom: Stronie Wieś. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.