Msze św. dzisiaj w kościele i w kaplicy jak w każdą niedzielę. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. 

W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża św. / Droga krzyżowa w kościele o godz. 545. Poprowadzi przewodnik kalwaryjski. Zapraszamy też na Drogę krzyżową na Łyżkę . Wyjście o godz. 1500.

W wtorek – Matki Boskiej Bolesnej – w Limanowej rozpocznie się tygodniowy WIELKI ODPUST. Program odpustu wywieszony jest w gablocie parafialnej. Kustosz sanktuarium zaprasza: we wtorek – nauczycieli, w środę – Służbę Zdrowia, w czwartek – świat pracy, w piątek – chorych, w sobotę – dzieci i młodzież, w poniedziałek – Róże Żywego Różańca. Nasza parafia jest zaproszona do Sanktuarium z pieszą pielgrzymką w piątek, 20 września. Wyruszymy z kościoła o godz. 1300; pójdziemy tak jak w ubiegłym roku przez Siekierczynę i Jabłoniec – cmentarz wojskowy. Powitanie pielgrzymów przed Bazyliką od godz. 1615, a Msza św. o godz. 1730. Zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i starszych. Prosimy o zaopatrzenie się w maseczki, aby zasłonić usta i nos. Kto nie będzie miał czym wrócić będzie podstawiony autokar.

Autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej organizujemy dla Ministrantów i Lektorów z Przyszowej i ze Stronia oraz dla DSM i PDMD w sobotę 19 września. Autokar podjedzie do kaplicy w Stroniu na godz. 945, a potem na parking przy domu katechetycznym o godz. 1000. Grupa Apostolska, Młodzież jest zaproszona na czuwanie modlitewne w sobotę na godz. 1700. W niedzielę, 20 września centralna uroczystość o godz. 1100, pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Piotrowskiego. Równocześnie będą dziękczynne dożynki za tegoroczne plony ziemi. Osoby jadące autokarem powinny mieć maseczki.

W tym tygodniu będziemy obchodzić jeszcze; w środę – św. Korneliusza – męczennika, w piątek – Święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży.

Nabożeństwa w tygodniu bez zmian. Zachęcamy do czytania Pisma św. i czasopism religijnych.

Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na inwestycje parafialne. Za tydzień ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski J. P. II w Krakowie i Tarnowie oraz na Ziemię Świętą. Bóg zapłać. 

Sołtysi wsi Przyszowa 1 i 2 /Berdychów/ zwołują zebranie wiejskie: Przyszowa 1 na dzień 15 września/wtorek/ o godz. 1800 w świetlicy wiejskiej, a Przyszowa 2 na dzień 19 września /sobota/ o godz. 1200 w Szkole Podstawowej nr 2. Tematem zebrań będzie podział funduszu sołeckiego i omówienie spraw bieżących. Prosimy o zasłanianie ust i nosa.

W związku z pojawieniem się wielu prób oszustw na terenie województwa małopolskiego Komenda Powiatowa Policji w Limanowej ostrzega przed oszustami działającymi metodami „na wypadek”, „na wnuczka” i „na policjanta”. Apeluje by nie podejmować żadnych pochopnych decyzji, dzwonić do zaufanej osoby z rodziny i poinformować policję. 

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom: Stronie Wieś. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W całej Polsce organizowana jest akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „stopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Będzie można złożyć podpis u osób z Akcji Katolickiej, które przyjdą z taką listą.

Spotkania: aspiranci w środę o godz. 1615. W związku z pielgrzymkami do Limanowej na uroczystości odpustowe, pozostałe grupy nie będą miały w tym tygodniu spotkań przy parafii.