1. Przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Bóg zapłać za ofiary do puszek na pomoc misjom. (komunikat biskupa Jana Piotrowskiego na Niedzielę Ad Gentes)
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa:

 • w kościele:
  • w piątek o godz. 5:45 i 17:30 oraz o 19:30
  • w niedzielę o godz. 10:30 i 14:00
 • w Stroniu: w piątek o godz. 16:30

Gorzkie Żale w niedziele:

 • w kościele o godz. 15:00 i po nich Msza Święta
 • w Stroniu o godz. 14:00 i po nich Msza Święta
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi: dzieci ze szkół podstawowych w czwartek, młodzież i starszych w piątek. Spowiadamy w te dni w Stroniu od godz. 16:00, a w kościele od godz. 17:00.
 2. Chorych odwiedzimy w piątek: ks. Proboszcz i ks. Kazimierz od 8:30, ks. Marcin od 11:00.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę o 6:30, w Stroniu o 16:30.
 4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o 19:30, obowiązkowo w ramach formacji przed bierzmowaniem. Po drodze krzyżowej spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów. Bierzmowanie zostało zaplanowane w tym roku na Niedzielę Palmową podczas Mszy o godz. 16:00.
 5. W szkołach jest organizowana zbiórka darów dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Żywność długoterminową i środki czystości można składać do 20 marca. Bóg zapłać.
 6. W czerwcu, po zakończeniu roku szkolnego, organizujemy oazę w Bukowinie Tatrzańskiej dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w grupy parafialne. Bliższe informacje i zapisy u s. Agni. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.
 7. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia – Wieś: Andrzej Zwoliński, Józef Gurgul, Edward Golański, Paweł Gancarczyk, Teresa Wojnarowska.
 8. Dziś rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłych: Anielę Stypułę, Rozalię Platę i Jana Wadowskiego.
 9. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował Apel o modlitwę i post w intencji Ojczyzny (kliknij aby przeczytać). Można się z nim zapoznać na stronie internetowej parafii. Włączmy się w to dzieło modlitwy i postu indywidualnie. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny w kościele w każdą środę o godz. 17:30; w ostatnią środę miesiąca modlimy się o trzeźwość w rodzinach.

Sołtysi informują, że są do odebrania nakazy płatnicze za podatki i śmieci. Należy je odebrać osobiście u sołtysa; można także na miejscu dokonać opłat.

Organizatorzy biegu „Tropem Wilczym, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” zawiadamiają, że w najbliższą niedzielę w godz. 12:00 – 12:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej w Przyszowej (od mostu obok Kościoła Parafialnego do drogi dojazdowej do Szkoły Podstawowej nr 1 w Przyszowej) oraz drogi powiatowej w Przyszowej (od parkingu kościelnego w stronę Długołęki-Świerkli na długości 600 m.)