Dzisiaj obył się kolejny etap naszego podążania Beskidzką Drogą św. Jakuba

Rozpoczęliśmy przy kościele parafialnym w Laskowej, by po 1,5 godzinnym marszu dotrzeć do kolejnego na naszej drodze kościoła stacyjnego Świętego roku Compostelańskiego pw. św. Jakuba Apostoła w Rozdzielu. Ten piękny XV wieczny kościółek został na początku XX wieku przewieziony z Królówki by stanowił miejsce modlitwy dla tamtejszch mieszkańców. Dziękujemy Ks. Proboszczowi Bogusławowi Pasierbowi za gościnę

Na zakończenie Mszy Świętej zostały wręczone po raz pierwszy w czasie naszego pielgrzymowania CERTYFIKATY przejścia pieszo wymaganych min. 100 kilometrów, aby stać się „pełnoprawnym” Pielgrzymem na szlaku św. Jakuba”

Z naszej grupy 9-ciu pielgrzymom udało się przejść wszystkie z dotychczasowych etapów i otrzymać również znak pielgrzyma, czyli Muszlę św. Jakuba – jest to rozpoznawalny na całym świecie znak Pielgrzyma na szlaku Jakubowym

17 kilometrowy odcinek w pięknych górach Beskidu Wyspowego zakończyliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu. Tam powitał nas, ugościł i przybliżył nam historię tego miejsca ks. Kustosz Bogdan Stelmach, za co mu serdecznie dziękujemy

Na kolejny etap z Pasierbca do Szczyrzyca zapraszamy w październiku. Bliżej informacje zostaną podane wkrótce.

Do zobaczenia,

Buen Camino

 

Trasę etapu można zobaczyć poniżej dzięki uprzejmości p. Bogdana Stawowego:

https://www.traseo.pl/trasa/beskidzka-droga-sw-jakuba-po-beskidzie-wyspowym-laskowa-rozdziele-pasierbiec?fbclid=IwAR0JElfznmwi1DA7TIYscn-N_Cl_PRFzl66pG9gF4urAWzmaBFCh9MKHQv8

 

Fot. Ks. Kacper Kania/Wojciech Śmierciak/ Dorota Witassek/ Bogusława Michalik

« z 2 »