W pierwszą sobotę 3 października 2020 r. odbyła się tradycyjna pielgrzymka parafialna do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest ona jednym z głównych ośrodków kultu Maryjnego w Polsce. Gdzie u szczytu góry Żar jest pięknie położone Sanktuarium pasyjno-maryjne oo. Bernardynów, łączy zarazem kult Chrystusa cierpiącego, jak i Matki Bożej. W skład Sanktuarium wchodzi Bazylika i klasztor, na wschód od nich znajdują się 42 kaplice i kościoły na tzw. dróżkach.

Po przybyciu na miejsce pierwsze kroki skierowaliśmy do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej, by pokłonić się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej. O godzinie 9.00 uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w kaplicy z wizerunkiem Pani Kalwaryjskiej, by zaraz po niej wyruszyć na dróżki maryjne, by rozważać boleści Matki Bożej. Tegoroczna intencja „O powołania kapłańskie i zakonne”, towarzyszyła nam na dróżkach, polecając jej szczególnie osoby młode z naszej parafii, by dobrze rozeznały powołanie jakim ich Bóg obdarzył i by otoczone modlitwą całej Parafii z odwagą odpowiedziały na wezwanie do szczególnej służby w Kościele.

Po sześciu godzinach przechodzenia w modlitewnej zadumie od stacji do stacji, wróciliśmy na krużganki sanktuaryjne, by przejść Drogę Krzyżową Pana Jezusa. Po ostatnim spojrzeniu na obraz Pani Kalwaryjskiej, udaliśmy się w drogę powrotną. Dziękując Panu Bogu za ten dar pielgrzymki, wyrażamy wdzięczność wszystkim Uczestnikom i p. Stanisławowi Mrowcy za zorganizowanie i przewodniczenie tej dorocznej pielgrzymce.