1. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W dni powszednie w kościele po Mszy o 18:00, w kaplicy w Stroniu po Mszy o godz. 16:30; w niedzielę w kościele o 15:00 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta; w kaplicy w Stroniu po Mszy o 10:00;
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
    • jutro – Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkół składamy najlepsze życzenia, cierpliwości i mądrości w wychowywaniu młodego pokolenia. Zapraszamy do modlitwy w tym dniu w intencji żyjących i zmarłych nauczycieli i wychowawców zwłaszcza podczas Mszy popołudniowej i nabożeństwa różańcowego w Stroniu i w Przyszowej.
    • w piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty, patronalne święto Służby Zdrowia
    • w przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele misyjne.
  4. Z okazji Tygodnia Misyjnego Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci organizuje w Stroniu po Mszy o 10:00 kiermasz misyjny. Będzie można nabyć ciasta rodzinnej produkcji.
  5. Organizowana jest także akcja „Dobre monety”, celem której jest zebranie funduszy na budowę studni w Czadzie, w rozległej parafii pochodzącego z Męciny ks. Stanisława Worwy w Ndżamenie. W ubiegłym roku podobna akcja dotyczyła zbiórki telefonów komórkowych, dzięki której wywiercono 4 studnie w tejże parafii. W zakrystii można składać zebrane monety, ewentualnie banknoty w 4 kategoriach:
    • Polskie grosze
    • Polskie monety z okresu PRL i starsze oraz monety kolekcjonerskie i okolicznościowe
    • Zagraniczne monety (wszystkie obiegowe i wycofane z obiegu)
    • Banknoty (polskie, np. PRL i zagraniczne)
  6. Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszamy na spotkanie do domu sióstr w środę po Mszy o godz. 18:00.
  7. Zachęcamy do składania wypominków u księży lub sióstr, a w Stroniu do skrzynki w przedsionku kaplicy, lub u księży.
  8. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Beata Horn, Henryk Pietrzak oraz Stronie koło rzeki: Maria Ciągło, Bartłomiej Kunicki, Jan Kunicki.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 17-21 października. Szczegółowe informacje i zapisy u p. Bronisława Ociepki.
  10. Dziekan zaprasza na widowisko muzyczne poświęcone bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu dziś o godz. 17:30 w bazylice.
  11. 26 października zapraszamy na kolejny etap Camino z Niepołomic do Wieliczki. Do przejścia około 22 km. Wyjazd z Przyszowej o 7:00, zapisy na busa do 21 października przyjmuje Adam Augustynek (665-227-011).