1. Bóg zapłać za ofiary do puszek na pomoc powodzianom. Rozpoczynamy także akcję pomocy w formie paczek. Potrzebne rzeczy lub całe skompletowane paczki (według listy dostępnej na stronie internetowej i za ławkami na kartce z intencjami) można składać na plebanii do najbliższej niedzieli codziennie w godzinach wieczornych.
  2. Rozpoczynamy parafialne przygotowanie do I spowiedzi i Komunii świętej. Dzieci, które będą się przygotowywać do przyjęcia tych sakramentów w naszym kościele zapraszamy z rodzicami na Mszę św. w środę o 18:00 i spotkanie.
  3. Zapraszamy na spotkania grup parafialnych:
  • ministrantów – we wtorek o 17:00 w kościele
  • DSM – w piątek o 15:45 w domu katechetycznym
  • PDMD w Stroniu – w środę o 15:35 w kaplicy
  • ministrantów w Stroniu – w piątek o 15:45 w kaplicy
  • Młodzież, począwszy od kl. 7, chętną do uczestnictwa w Grupie Młodzieżowej – w piątek o 19:00 w domu katechetycznym
  • Parafialny Zespół Caritas – w czwartek o 18:00 na plebanii
  1. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Edward Gurgul, Bartłomiej Chronowski, Jan Spyrka, Mieczysław Szewczyk, Karol Kożuch.
  2. Po przerwie wznawia swoją działalność Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia rozpoczną się 1 października w Nowym Sączu w auli przy bazylice św. Małgorzaty oraz 2 października w auli Jana Pawła II obok katedry. Wszystkich zainteresowanych udziałem w wykładach prosimy o rejestrację poprzez stronę internetową uniwersytetu do najbliższej niedzieli. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
  3. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Agnieszka Tomaszek (z Zagórza), Genowefa Kunicka (ze Stronia–Dobra Woda) oraz Tadeusz Kotlarz (z Wilczej Góry). Pogrzeb śp. Tadeusza będzie jutro o godz. 11:00. Polećmy tych zmarłych i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…`