1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek przy wyjściach z kościoła przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
  2. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym księdzu proboszczu wypraszając dla niego potrzebne łaski w posłudze dla naszej wspólnoty parafialnej.
  3. Od wielu lat w naszej diecezji każdego dnia w innej parafii trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele przypada ona w najbliższą środę. Zachęcamy do modlitwy wszystkich parafian według następującego porządku:
  • 6:30 – Msza św. i adoracja wspólna
  • 8:00 – 9:00 Stronie
  • 9:00 – 10:00 Berdychów
  • 10:00 – 11:00 Wilcza Góra i Kierków
  • 11:00 – 12:00 Przyszowa koło drogi
  • 12:00 – 13:00 Cydzówka, Osiedle Słoneczne i Okręglica
  • 13:00 – 14:00 Wolica i Cabałówka
  • 14:00 – 15:00 Wądole i Zagórze
  • 15:00 – 16:00 Górki I i II
  • 16:00 – 17:00 Długołęka
  • 17:00 – 18:00 adoracja prywatna

Zakończenie adoracji Mszą św. o godz. 18:00. Jeśli nie możemy być na adoracji ze swoim rejonem, to znajdźmy w dogodnej porze chociaż chwilę na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.

1. Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego będzie w środę po Mszy wieczornej w domu sióstr.
  2. W czwartek rozpoczynamy sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do powstrzymania się od spożywania alkoholu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa, ale też w intencji osób borykających się z problemem alkoholowym. Przyrzecznie można złożyć prywatnie lub w kancelarii parafialnej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi, także z racji zbliżającego się odpustu: w czwartek – dzieci ze szkół podstawowych, w piątek młodzież i starsi. Jeszcze raz prosimy rodziców, by zadbali o spowiedź dzieci właśnie w czwartek. Spowiadać będziemy w Stroniu od 16:00, w kościele od 17:00. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  4. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8:30.
  5. Zmiana tajemnic w sobotę po Mszy porannej, w Stroniu po Mszy o godz. 8:00.
  6. W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Bernadetę Saska, Józefa Kuzaka, Marię Wilk, Zofię Serafin, Zofię Wilczyńską, Józefa Ociepkę, Marię Kunicką, Kingę Król, Zofię Mordarską, Jana Mordarskiego i Mieczysława Platę.
  7. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Dobrej Wody: Stanisław Sułkowski, Władysław Michalik, Maciej Olesiak, Wojciech Jonik, Jan Gurgul.
  8. Ks. dziekan zaprasza do bazyliki na Nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę: o godz. 20:00 Msza Święta, o 21:00 procesja różańcowa z lampionami wokół rynku.