1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W dni powszednie w kościele po Mszy o 18:00, w kaplicy w Stroniu po Mszy o godz. 16:30; w niedzielę w kościele o 15:00 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta; w kaplicy w Stroniu po Mszy o 10:00;
  2. Z racji Dnia Papieskiego w najbliższą niedzielę ofiarami do puszek będzie można wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  3. Dzieci przygotowujące się w naszej parafii do I spowiedzi i Komunii Świętej zapraszamy z rodzicami na Mszę świętą w środę o godz. 18:00.
  4. Zbliża się listopad. Miesiąc modlitwy za zmarłych. Imiona naszych zmarłych, których będziemy wypominać można wypisywać na kartkach i składać u księży lub sióstr, a w Stroniu kartki wrzucić do skrzynki w przedsionku kaplicy, lub u księży. Bardzo prosimy, aby zmarłych wypisywać czytelnie, w mianowniku.
    Prosimy również o porządkowanie grobów swoich bliskich na cmentarzu, ale tak aby nie zaśmiecać innym grobów. Jeszcze raz przypominamy i prosimy o segregowanie śmieci, nie wrzucajmy trawy do pojemników tylko pod wskazane miejsce. Do pojemników składamy tylko wypalone znicze i plastik. Prosimy zabierać odpady do śmieci domowych. Niech porządek na cmentarzu będzie wizytówką naszej parafii. Apelujemy, by ograniczać dekorowanie grobów, byśmy produkowali jak najmniej śmieci, a naszą pamięć o zmarłych chciejmy wyrazić przede wszystkim modlitwą.
    Przy tej okazji bardzo prosimy także o informowanie w kancelarii o wszelkich pracach na cmentarzu związanych z remontami, przebudową istniejących i budową nowych grobowców i nagrobków, a także o firmach podejmujących prace na cmentarzu. Nie można rozpocząć żadnych prac na administrowanym przez parafię cmentarzu bez zgody ks. proboszcza. Ta prośba jest podyktowana tym, że pojawiają się w ostatnim czasie coraz częściej, w różnych częściach parafii na dzikich wysypiskach resztki nagrobków, z czym już mieliśmy pewne problemy, a za to naszej wspólnocie parafialnej grożą także sankcje finansowe. Prosimy o bardzo poważne i odpowiedzialne potraktowanie tej sprawy.
  1. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Kazimierz Skoczeń, Ignacy Wajda, Michał Wajda, Marek Wajda, Władysław Kunicki.
  1. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Plata (Przyszowa – Zagórów). Polećmy go i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Drodzy Bracia i Siostry!
Nasz rodak ks. Roman Sikoń, salezjanin, w tym tygodniu rozpocznie posługę misyjną w Brazylii – w Amazonii. Życzymy mu obfitości Bożych łask w podejmowanej pracy ewangelizacyjnej i obiecujemy nasze modlitewne wsparcie. Ofiarami do puszek przy wyjściach z kościoła będzie można wesprzeć placówkę misyjną salzezjanów w Brazylii, gdzie podejmie posługę ks. Roman. Bóg zapłać.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjalnie!

Wraz z pierwszą niedzielą października rozpoczyna się piętnasta już edycja Radiowo -Internetowego Studium Biblijnego. W tym roku zostanie zaprezentowany cykl wykładów poświęconych wprowadzeniu do pism Nowego Testamentu a także historii, archeologii i geografii Ziemi Świętej. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach diecezjalnego Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 21.30. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronie internetowej Radia RDN.

Natomiast w niedzielę 13 października br., będziemy przeżywać Dzień Papieski, w którym od szeregu lat w naszej diecezji wyrusza różańcowy Marsz dla Życia i Rodziny. Święty Jan Paweł II, ukazując niezmienność i ponadczasową aktualność prawd wiary i etyki chrześcijańskiej, uczył, że „miarą cywilizacji – miarą uniwersalną, ponadczasową, obejmującą wszystkie kultury – jest jej stosunek do życia”. Jako wspólnota wierzących diecezji tarnowskiej, pragniemy podejmować ustawicznie dzieło budowania cywilizacji miłości w oparciu o szacunek do życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, a także otaczać troską małżeństwa i rodziny.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny, który w tym roku odbędzie się w Dębicy. Rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.00 w kościele Miłosierdzia Bożego, a następnie, modląc się modlitwą różańcową, przejdziemy na Plac Solidarności. Naszej modlitwie będzie towarzyszyła bł. Rodzina Ulmów w znaku relikwii.

Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o podejmowanie także w naszych wspólnotach parafialnych i rodzinnych wytrwałej modlitwy, zwłaszcza różańcowej, za małżeństwa i rodziny oraz o należyte poszanowanie życia każdej istoty ludzkiej.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż