1. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
  2. Rozpoczyna się Wielki Odpust w Limanowej. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce w najbliższy piątek. Wyruszymy z kościoła o godz. 13:00, pójdziemy przez Siekierczynę i Jabłoniec. Powitanie pielgrzymów przed Bazyliką od godz. 16:30, Msza św. o godz. 17:30. Na drogę powrotną będzie podstawiony autokar dla chętnych. Z tej racji Msza w Stroniu w piątek o godz. 16:00.
  3. Rodzinę Edmundową zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy wieczornej do domu sióstr.
  4. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do Limanowej dla Ministrantów i Lektorów z Przyszowej i Stronia oraz dla DSM i PDMD w sobotę. Zapisy u ks. Marcina i s. Agni.
  5. Zachęcamy do nabywania w zakrystii Kalendarzy Rolników i kalendarzy misyjnych na nowy rok.
  6. W najbliższą niedzielę odbędzie się Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Zapisy na wyjazd w zakrystii i kancelarii (koszt 70 zł).
  7. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Jerzy Gurgul, Paweł Bodziony, Kazimierz Sułkowski, Adam Ryś, Janusz Sułkowski.
  8. Zapraszamy na Jakubowy Szlak. Kolejny, 22-kilometrowy odcinek z Bochni do Niepołomic w sobotę 28 września. Wyjazd z przykościelnego parkingu w Przyszowej o godzinie 8:00.  Msza Święta w Bochni o godzinie 9:00. Zapraszamy stałych caminowiczów, jak i wszystkich którzy pragną rozpocząć wędrówkę Jakubowym szlakiem. Dla chętnych organizowany jest transport. Zapisy do poniedziałku 23 września przyjmuje Adam Augustynek. (tel. 665-227-011)
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisława Bugajska (ze Stronia), Stanisława Frączek (z Okręglicy) oraz Emilian Smaga (z Górek). Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…`

Komunikat o Uniwersytecie Nauczania Społecznego Jana Pawła II

Drodzy Diecezjanie!

Po rocznej przerwie powraca do działalności Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Jest to inicjatywa Akcji Katolickiej naszej diecezji, której celem jest przybliżanie i wyjaśnianie zagadnień z zakresu katolickiej nauki społecznej, zwłaszcza opartej na nauczaniu świętego Jana Pawła II.

W obecnej sytuacji ogromnego zamętu moralnego w jakim żyjemy, nasycenie świata wartościami chrześcijańskim staje się bardzo potrzebne dla osób, które w oparciu o te wartości pragną budować swoje życie. Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II widzi potrzebę budowania społeczeństwa godnego człowieka, wskazując na podstawowe wartości, takie jak: prawda, wolność, sprawiedliwość i miłość. Dlatego swoją misją stara się słuchaczom umożliwić poznanie zasad i wartości katolickiej nauki społecznej, oraz pogłębienie wiedzy w tym zakresie.

Zajęcia Uniwersytetu będą odbywać się raz w miesiącu w godzinach od 17.00 do 19.00. Początek spotkań 1 października, (tj. wtorek) w Nowym Sączu i 2 października (tj. środa) w Tarnowie, według grafiku podanego na stronie Uniwersytetu. Tam również są podane szczegóły związane z tematyką i formą zapisu.

Bardzo zachęcam wszystkich wiernych do skorzystania z tej cennej oferty, która znacząco wpisuje się w potrzebę katechezy dorosłych, o czym mówią dokumenty V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Wszystkim słuchaczom wykładów Uniwersytetu życzę pogłębienia wiedzy oraz wzrostu wiary, aby udział w zajęciach pomógł każdemu z uczestników zrozumieć współczesny świat z katolickiej perspektywy.

W tym duchu udzielam pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż