1. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będzie można wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. W sobotę przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Droga krzyżowa w kościele o godz. 5:45. W tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 6:30 będziemy mogli uczcić relikwie Krzyża Świętego. Droga krzyżowa na Łyżkę o godz. 13:00. Rozpoczęcie obok Domu Katechetycznego.
  4. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Wielki Odpust w Limanowej. Zachęcamy do licznego udziału. W pielgrzymce pieszej udamy się do Limanowej w piątek, 20 września.
  5. Rozpoczęliśmy nowy rok katechetyczny. Zanim jednak rozpoczniemy spotkania poszczególnych grup zapraszamy na specjalne spotkanie dzieci i młodzież z Przyszowej i Stronia, należących do grup parafialnych: Ministrantów, Lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci i Grupę Młodzieżową. Bardzo prosimy rodziców o obecność na tym spotkaniu. Odbędzie się ono w kościele we wtorek o godzinie 18:30.
  6. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Bronisław Dynowski, Jan Gurgul, Tomasz Gurgul, Adam Gurgul, Mateusz Maciaszek.
  7. Witamy w naszej parafii siostrę Maritę Dzióbę, która podejmuje posługę zakrystianki w naszym parafialnym kościele. Życzymy obfitości Bożych łask w posłudze w naszej wspólnocie.
  8. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, telefony komórkowe itp.). Sprzęty można przywozić na górny parking obok garaży plebańskich w sobotę do godziny 9:00; jeśli ktoś nie może w sobotę to także wyjątkowo w piątek w godzinach wieczornych.
  9. Sołtysi przypominają, o płatności za trzeci kwartał podatku i opłaty za odpady komunalne. Zapraszają też mieszkańców na zebrania wiejskie:
  • Sołectwo Stronie – w środę o godz. 18:00 w Remizie OSP
  • Sołectwo Długołęka-Świerkla – w czwartek o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej
  1. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Bugajska (mieszkanka Stronia-Zagórowa). Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…