1. We wtorek przeżywać będziemy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Słowo Boże będzie głosił ks. Kazimierz Matusik, proboszcz parafii Siekierczyna.

Msze święte w tym dniu: 6:30, 9:00, suma o 11:00 oraz 18:00, w Stroniu o 16:30.

Zachęcamy zwłaszcza do nawiedzenia w tym dniu kościoła parafialnego, by móc zyskać odpust zupełny. Po sumie procesja eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie baldachimu, chorągwi i feretronów. Zapraszamy przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń, zespoły regionalne w strojach, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. Przygotowujemy się do odpustu przez nowennę do Przemienienia Pańskiego codziennie po Mszy porannej.

1. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłą Marię Leśniak.
  3. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Dobrej Wody: Andrzej Kita, Bronisław Wilk, Artur Sopata, Kryspin Oleksy, Roman Liszka.
  4. Spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską grupy 15 – św. Jacka Limanowa odbędzie się w najbliższą niedzielę w Domu Katechetycznym przy Bazylice limanowskiej o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich uczestników tegorocznej pielgrzymki. Po spotkaniu będzie można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę a także na autokar do Tarnowa oraz powrotny z Jasnej Góry.
  5. W kaplicy w Stroniu rozpoczęliśmy konieczne przebudowy, związane z wymogami budowlanymi, czeka nas także wymiana okien i drzwi. Natomiast po odpuście rozpoczną się prace związane z osuszaniem fundamentów naszego kościoła. Na czas remontów niektóre wejścia do kościoła będą czasowo niedostępne. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.
  6. Prosimy o zadbanie o porządek na cmentarzu i przypominamy o ograniczaniu ilości produkowanych śmieci. Zabierajmy w miarę możliwości śmieci z cmentarza do odpadów domowych.
  7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Śmierciak z Przyszowej (Bucznik, Ogrojec), a także Stanisław Sułkowski ze Stronia (Dobra Woda). Jego pogrzeb będzie jutro o 12:00, pół godziny wcześniej różaniec. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…