W ostatnią sobotę sierpnia już po raz piąty wyruszyliśmy na szlak jakubowy. Ponownie spotkaliśmy się na Mszy Świętej w Przyszowej, by rozpocząć „północny” etap szlakami beskidzkiej drogi św. Jakuba.

 

W czasie Mszy Świętej homilię wygłosił dk. Jan Liszka, pochodzący z Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Jego słowa, odnoszące się do Ewangelii, o tym, by nie marnować darów w jakie Pan Bóg nas obdarzył i zawsze stawiać Krzyż Chrystusa jako cel stały się dla nas myślą przewodnią pielgrzymki

Wędrując spod kościoła parafialnego przez piękne tereny naszej miejscowości i okolic; Łyżkę, Kuklacz, Jabłoniec, cały czas spoglądaliśmy na Krzyż na Miejskiej Górze w Limanowej, który pokazywał cel naszego etapu pielgrzymki.

Piękna i bogata w niesamowite widoki trasa okazała się również bardzo wymagająca Jednak zarówno nasi najmłodsi, jak i starsi pielgrzymi przezwyciężając różne trudności osiągnęli cel – czyli Krzyż górujący nad limanowczyzną . Ogromne GRATULACJE!

 

Tak nasza droga stała się metaforą naszego życia, jak o tym mówił dk. Jan w czasie homili, by patrzeć zawsze na cel naszej drogi – na Krzyż Chrystusa, i dzięki wsparciu Pana Boga i ludzi, przezwyciężać różne trudności, które się w naszym życiu pojawiają i będą pojawiać. A wtedy osiągniemy to co w naszym życiu ważne i piękne – jak widoki, które na nas czekały na szczycie

 

Do zobaczenia już 18 września, na kolejnym etapie Rodzinnego Pielgrzymowania, z Laskowej, przez Rozdzielę (kaplica św. Jakuba), do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu.

 

Zapraszamy stałych caminowiczów, jak i wszystkich chętnych pragnących doświadczyć piękna pielgrzymowania

Buen Camino

 

Fot. Ks. Kacper Kania/Anna Strug/Wojciech Śmierciak

« z 2 »