XVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Składając dobrowolną ofiarę do puszek możemy wesprzeć fundację MIVA Polska, która pomaga zakupić samochody dla misjonarzy.
  2. Od wtorku (28 VII) po Mszy św. porannej rozpoczniemy nowennę przygotowującą nas do uroczystości odpustowej ku czci Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału.
  3. Codziennie w innej parafii w całej naszej Diecezji przez cały rok jest prowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu. Taki dzień w naszej parafii przypada na 31 lipca (tj. w piątek). Dlatego serdecznie zapraszamy Was na adorację. Porządek nabożeństw i adoracji będzie następujący:
    – o godz. 630 – Msza św. i adoracja wspólna;
    – od godz. 800 – 900 prowadzą Róże Różańcowe ze Stronia i mieszkańcy Stronia;
    – od godz. 900 – 1000 prowadzą Róże Różańcowe z Berdychowa i mieszkańcy: Podkanina, Bucznik, Leszcze;
    – od godz. 1000 – 1100 prowadzą Róże Różańcowe i mieszkańcy Wilczej Góry i Kierkowa;
    – od godz. 1100 – 1200 prowadzą Róże Różańcowe i mieszkańcy Cydzówki;
    – od godz. 1200 – 1300 prowadzą Róże Różańcowe i mieszkańcy Okręglicy;
    – od godz. 1300 – 1400 prowadzą Róże Różańcowe i mieszkańcy Wolicy i Cabałówki;
    – od godz. 1400 – 1500 prowadzą Róże Różańcowe i mieszkańcy Wądola i Zagórza;
    – od godz. 1500 – 1600 prowadzą Róże Różańcowe i mieszkańcy Górki I i II;
    – od godz. 1600 – 1700 prowadzą Róże Różańcowe i mieszkańcy k/ drogi;
    – od godz. 1700 – 1800 prowadzą Róże Różańcowe i mieszkańcy Długołęki;
    – o godz. 1800 zakończenie adoracji Mszą św.
  4. W sobotę rozpoczniemy miesiąc dobrowolnej abstynencji. Jest to równocześnie pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 630 , w kaplicy w Stroniu po Mszy św. o godz. 800.
  5. W tym tygodniu będziemy obchodzić wspomnienie:
    – w środę – św. Marty;
    – w piątek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
    – w sobotę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  6. Zachęcamy do czytania Pisma Św. i czasopism religijnych.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na inwestycje parafialne. W minionym roku ofiary na inwestycje złożyły następujące osoby i rodziny /lista/. Za życzliwość, dobre słowo i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Kasprzakówki.
  9. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy udanego odpoczynku. Solenizantom składamy najlepsze życzenia i opieki Świętego Patrona.