1. Nabywając dziś po Mszach Świętych Chlebki miłosierdzia wspieramy potrzebujących. Można także na ten cel złożyć ofiarę do puszek. Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 • jutro – św. Rafała Kalinowskiego
 • we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
 • w środę – św. Cecylię, i męcz., patronkę muzyki kościelnej. W tym dniu w sposób szczególny w modlitwach polecajmy naszego pana organistę Andrzeja i wszystkich zaangażowanych w śpiew kościelny.
 • w piątek – św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy, męcz.
 • w niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego, święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 1. Dzieci przygotowujące się od pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszamy z rodzicami na Mszę Św. i spotkanie w środę o 18:00.
 2. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na zbiórki: w Przyszowej we wtorek o 15:00 w kościele, w Stroniu w piątek o 15:15.
 3. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Kasprzakówki: Adam Sułkowski, Karol Sułkowski, Stanisław Wajda, Krzysztof Woliński, Marcin Wajda.
 4. Wójt Gminy Łukowica zawiadamia o przystąpieniu do sporządzania Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zainteresowani mogą składać wnioski do projektu do 22 grudnia 2023 r.
 5. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. ks. Zbigniew Krzyszowski, związany z naszą parafią, pochowany na cmentarzu w Długołęce-Świerkli. Polećmy go i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …