1. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. W połowie października planujemy poświęcenie Domu Katechetycznego; przygotowywane są projekty odwodnienia kościoła, a także dostosowania budynku kaplicy w Stroniu.
 2. Trwa Wielki Odpust w Limanowej. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce w najbliższy piątek. Wyruszymy z kościoła o godz. 13:00, pójdziemy przez Siekierczynę i Jabłoniec. Powitanie pielgrzymów przed Bazyliką od godz. 16:30, Msza św. o godz. 17:30. Na drogę powrotną będzie podstawiony autokar dla chętnych. Z racji pielgrzymki Msza w Stroniu w piątek o godz. 7:00.
 3. Rozpoczynamy parafialne przygotowanie do I spowiedzi i Komunii świętej. Dzieci, które będą się przygotowywać do przyjęcia tych sakramentów w naszym kościele zapraszamy z rodzicami na Mszę św. w środę o 18:00 i spotkanie.
 4. Rodzinę Edmundową zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy wieczornej do domu sióstr.
 5. Z racji trwającego odpustu w Limanowej w tym tygodniu nie będzie spotkania Akcji Katolickiej.
 6. W zakrystii można się zapisać na Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w najbliższą niedzielę (koszt 60 zł).
 7. Są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolników na nadchodzący rok.
 8. W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia – koło Rzeki: Edward Pietrucha, Andrzej Warzecha, Adam Urbaniak, Mariola Gurgul, Maria Gurgul.
 9. Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych organizuje Diecezjalną Pielgrzymkę w intencji trzeźwości do Szczepanowa w dniach 23 – 24 września. Szczegóły na stronie internetowej (kliknij).

Wójt Gminy Łukowica zwołuje zebranie wiejskie sołectwa Przyszowa I w celu dokonania wyboru sołtysa w czwartek 21 września o godz. 17:00 w budynku Świetlicy Wiejskiej w Przyszowej.

Sołtysi przypominają o zebraniach wiejskich:

 • Długołęka – Świerkla – jutro o godz. 18:30 w Szkole Podst.
 • Sołectwo Przyszowa II – we wtorek o godz. 17:00 w Szkole Podst. nr 2
 • Sołectwo Stronie – we wtorek o godz. 19:00 w remizie OSP w Stroniu