1. Bóg zapłać za ofiary do puszek złożone we wtorek na pomoc powodzianom w Słowenii. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • jutro – św. Piusa X, pap.
  • we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę, Królową
  • w czwartek – św. Bartłomieja, Apostoła
  • w sobotę – Najśw. Maryję Pannę Częstochowską
  1. Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Henryk Pietrzak oraz Stronie koło Rzeki: Maria Ciągło, Bartłomiej Kunicki, Jan Kunicki, Stanisława Kunicka.

 

Organizatorzy informują, że w najbliższą sobotę i niedzielę na terenie naszej gminy odbędą się Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem i trasą wyścigu, dostępnymi na stronie internetowej. Będą utrudnienia w ruchu drogowym. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i zapraszamy do kibicowania. Szczegóły (kliknij).

 

Ogłoszenie Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Limanowej.

Rolnicy wnioskujący o przyznanie płatności bezpośrednich w roku 2023 mają możliwość uzyskania płatności ryczałtowej dla małych gospodarstw – dotyczy rolników posiadających nie więcej niż 5 ha użytków rolnych. Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw można składać w okresie od 1 do 31 sierpnia 2023 r. przez aplikację eWNIOSEK jako zmiana do wniosku. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie ARiMR, jak również można uzyskać informacje osobiście lub telefonicznie, w biurze powiatowym w Limanowej lub w Ośrodku Doradztwa Rolniczego również w Limanowej. Szczegóły (kliknij).