W liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze jutro w kościele o godz. 630, 1100 i 1800, w Stroniu o godz. 900 i 1700.
  • w środę – Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w sobotę – św. Karola Lwangę i Towarzyszy, męcz.
  • w niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Od czwartku rozpoczynamy w kościele nabożeństwa czerwcowe po Mszy porannej.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku:

  1. Przy domu p. Skirlińskich – mieszkańcy Cabałówki: Teresa Janik, Bronisław Bodziony, Władysław Kuna, Stanisław Cabała, Barbara Wilczyńska, Wacław Wilczyński, Wojciech Rudnicki, Janina Cabała, Eugeniusz Śmierciak, Władysław Bargieł, odpowiedzialny: Józef Wilczyński
  2. Przy szkole – mieszkańcy Przyszowej – Leszcze: Józef Król, Józefa Wajda, Iwona Jasica, Leszek Pietrzak, Bronisław Biedroń, Józef Piszczek, Wojciech Piwowar, Aneta Orzeł, Stanisław Kornaś, Bronisław Kornaś, odpowiedzialny: Robert Postrożny
  3. Przy domu p. Mordarskich – mieszkańcy Wądola: Anna Pająk, Mieczysław Bieryt, Bogumił Śmierciak, Kazimierz Bargieł, Tomasz Bargieł, Franciszka Bargieł, Wiesław Bargieł, Józefa Hybel, Krystyna Dadał, odpowiedzialny: Krzysztof Hybel.
  4. Przy domu katechetycznym – mieszkańcy Stronia – Wolica: Józef Hebda, Stanisław Hebda, Tomasz Wilczyński, Łukasz Kożuch, Anna Kożuch, Jóżef Śmiałek, Katarzyna Hejmej, Bogdan Lorek, Irena Zygmunt, Dariusz Koszut, Stefan Pulit, odpowiedzialny: Piotr Pulit

Prace przy ołtarzach koordynuje ks. Marcin.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty: w czwartek – dzieci ze szkół podstawowych, w piątek młodzież i starszych. Spowiadać będziemy w Stroniu od godz. 1600 i Msza św. o 1630, a w kościele od godz. 1700 i Msza Św. o godz. 1800.

W piątek odwiedzimy chorych: ks. Proboszcz o 830, ks. Marcin o 1000, ks. Kacper o 1100.

Zmiana tajemnic w sobotę w kościele po Mszy porannej, w Stroniu po Mszy o godz. 1800. Ksiądz dziekan zaprasza do bazyliki na nabożeństwo fatimskie w tym dniu o godz. 2000.

W sobotę dzieci pierwszokomunijne wyjeżdżają na pielgrzymkę. Zbiórka na parkingu przy kościele o 615.

W najbliższą niedzielę na Mszy o godz. 1130 odbędzie się przyjęcie nowych ministrantów. Zbiórka dla wszystkich aspirantów odbędzie się w środę o godz. 1600 w kościele.

W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłych: Kazimierza Gurgula, Józefa Dadała, Józefę Raczek, Piotra Zelka, Józefa Nawalańca i Krystynę Kotas.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Dobrej Wody: Stanisława Dyrek, Józef Kawula, Jacek Dziedzina, Stanisław Sułkowski, Władysław Michalik.

Zapraszamy na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” 8 czerwca (Boże Ciało) w Rzeszowie. Zapisy w zakrystii lub u ks. Kacpra do przyszłej niedzieli, koszt 50 zł.

Apostolat Margaretka z Kaniny zaprasza na Pielgrzymkę Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 10 czerwca. Szczegóły i numer kontaktowy w gablocie i na stronie internetowej. [510 578 901]

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowicy przypomina, że osoby pobierające stypendium socjalne zobowiązane są do dnia 31 maja dostarczyć faktury potwierdzające poniesione wydatki na koszty edukacyjne dla dzieci.

Wójt Gminy Łukowica informuje, że od wtorku do czwartku na wodociągu Przyszowa I nastąpi przerwa w dostawie wody z powodu prac konserwatorskich. Dla mieszkańców posiadających wodociąg gminny będzie podstawiony beczkowóz z wodą przeznaczoną do spożycia na plac koło Szkoły Podstawowej nr 1.

 

KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO
NA TEMAT PIESZEJ ORAZ ROWEROWEJ PIELGRZYMKI TARNOWSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

Drodzy Diecezjanie!

Potrzebujemy siebie nawzajem! Potrzebujemy wspólnoty w naszej drodze do Boga.
To właśnie we wspólnocie, czyli w Kościele, spotykamy zmartwychwstałego Jezusa, jak apostołowie w dzisiejszej Ewangelii (por. J 20, 19-23). To właśnie w tej wspólnocie otrzymujemy obiecanego Ducha Świętego, który rozlewa miłość Bożą w naszych sercach (por. Rz 5,5). Dlatego chcę was zaprosić do spędzenia szczególnego czasu we wspólnocie Kościoła podczas zbliżających się wakacji.

Okazją ku temu będzie Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która tradycyjnie odbędzie się w dniach od 17 do 25 sierpnia. To nasze wspólne wędrowanie do domu Matki dokonuje się już od ponad 40 lat i przemieniło serca dziesiątek tysięcy naszych diecezjan. Jednak po okresie pandemii ilość pielgrzymów zmniejszyła się niemal o połowę. Dlatego już teraz zachęcam do zaplanowania udziału w tej pielgrzymce zarówno doświadczonych pielgrzymów, jak i tych, którzy jeszcze dotąd nie wyruszali na pielgrzymi szlak.

W tym roku po raz pierwszy organizujemy także Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 13 do 16 lipca. Pierwszego dnia pielgrzymi wyruszą w 12 grupach z różnych miejsc diecezji, aby wieczorem spotkać się w Zabawie i stamtąd pielgrzymować dalej wspólnie. Doświadczeni rowerzyści stwierdzą być może, że taką trasę można pokonać w czasie krótszym, niż cztery dni. Jednak wydłużając nasze pielgrzymowanie chcemy rozłożyć trasę na krótsze odcinki, a przez to dać więcej czasu na modlitwę i budowanie wspólnoty oraz umożliwić udział w tej pielgrzymce także osobom mniej zaawansowanym. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: rowerowapielgrzymkatarnowska.pl

Serdecznie zapraszam wszystkich do wyruszenia na pielgrzymi szlak. W sposób szczególny zapraszam do tego całe rodziny. Choć pielgrzymowanie wiąże się z pewnym trudem, to jednak niemal każdy, kto tego doświadczył, daje świadectwo, że wnosi ono ożywczą nowość w naszą relację z Bogiem, z drugim człowiekiem i z samym sobą. Niech Maryja, która oczekuje na swoje dzieci w Jasnogórskim Sanktuarium, wyprasza wam obfitość Bożych łask.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI