Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie w kościele i w Stroniu po Mszy wieczornej, w niedzielę w kościele o godz. 1500, a w Stroniu o godz. 1400.

W liturgii Kościoła wspominamy:

  • we wtorek – Święto św. Andrzeja Boboli, i męcz., patrona Polski. Jest to dzień imienin biskupa Andrzeja. Polecajmy jego posługę w naszych modlitwach.
  • w czwartek – św. Stanisława Papczyńskiego,
  • w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę podczas Mszy św. o godz. 1100 dzieci z klas III przyjmą I Komunię Świętą. Próby przed uroczystością odbędą się w środę i czwartek po Mszy o 1800. Spowiedź święta przed I Komunią św. dla dzieci i ich bliskich w piątek o godz. 1600.

Kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe) będziemy przeżywać jutro, we wtorek i środę. Procesja o urodzaje i Msza św. w te dni o godz. 1800. Msze Św. w int. mieszkańców poszczególnych części parafii będą odprawiane w Oktawie Bożego Ciała.

Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w czwartek po Mszy wieczornej i nabożeństwie.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Dobrej Wody: Genowefa Kunicka, Stanisław Bargieł, Marek Bugajski, Jan Bugajski, Adam Bugajski.

Chcemy uporządkować sprawy dotyczące feretronów i chorągwi przed Uroczystością Bożego Ciała. Zapraszamy na krótkie spotkanie tych, którzy dotychczas nosili feretrony i chorągwie, ale też zelatorki róż różańcowych i różańca rodziców za dzieci, i przedstawicieli innych grup duszpasterskich, przedstawicieli zespołów regionalnych i kół gospodyń; spotkanie w kościele w piątek po Mszy wieczornej.

Ofiarami do puszek możemy dziś wesprzeć leczenie i rehabilitację dwójki niepełnosprawnych dzieci Klaudii i Kuby. Bóg zapłać.