4 Niedziela Wielkanocna
Niedziela Dobrego Pasterza

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Bóg zapłać za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie a także za ofiary do puszek na budowę Domu Sióstr Służebniczek w Żabnie. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania. Pamiętajmy o tej intencji także w naszych prywatnych modlitwach.

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek – św. Atanazego
  • w środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w kościele o godz. 700, 1100 i o 1800, w Stroniu o godz. 900 i 1700. Msza św. o godz. 1100 będzie sprawowana w intencji Ojczyzny, w intencji strażaków a także w intencji podejmujących straż przy Grobie Pańskim i ich rodzin.
  • w czwartek – św. Floriana
  • w sobotę – św. Filipa i Jakuba, Apostołów

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie w kościele i w Stroniu po Mszy wieczornej, w niedzielę w kościele o godz. 1500, a w Stroniu o godz. 1400.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty: w czwartek – dzieci ze szkół podstawowych, w piątek młodzież i starszych. Spowiadać będziemy w Stroniu od godz. 1600 i Msza św. o 1630, a w kościele od godz. 1700 i Msza Św. o godz. 1800.

W piątek odwiedzimy chorych: ks. Proboszcz od 830, ks. Marcin od 1000, ks. Kacper od 1100.

Zmiana tajemnic w sobotę w kościele po Mszy porannej, w Stroniu po Mszy o 1800.

W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłych: Marię Bugajską, Marię Wilk, Piotra Zelka, Mikołaja Frączka, Jana Hyclaka, Józefa Dadała.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Przemysław Kunicki, Jacek Kunicki i z Dobrej Wody: Bronisław Bargieł, Adam Świechowski, Stanisław Kunicki.

Ksiądz dziekan zaprasza na nabożeństwo fatimskie do bazyliki w sobotę o 2000.

Zapraszamy wszystkich, którzy pielgrzymowali Beskidzką Drogą św. Jakuba w ramach Rodzinnego Pielgrzymowania na Mszę dziękczynną w najbliższą niedzielę o godz. 1630.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Krystyna Kotas ze Stronia. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Zapraszamy wszystkich, którzy pielgrzymowali Beskidzką Drogą św. Jakuba w ramach Rodzinnego Pielgrzymowania na Mszę dziękczynną w najbliższą niedzielę o godz. 1630.