III Niedziela Wielkanocna

Niedziela Biblijna

Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

  • jutro –św. Wojciecha, głównego patrona Polski
  • we wtorek – św. Marka Ewangelistę
  • w sobotę – św. Katarzynę ze Sieny, patronkę Europy

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynającą tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W czwartek zapraszamy Akcję Katolicką na różaniec w kościele o 1800, a następnie spotkanie na plebanii.

W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłych: Zofię Kunicką i Józefa Nawalańca.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Wojciech Tomaszek, Alicja Król, Andrzej Florian, Józef Opoka, Bronisław Kunicki.

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek, które posługuje w naszej Parafii i do którego należą siostry pochodzące z naszej parafii, zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe budowy nowego domu w Żabnie. Budowany dom łączy w sobie funkcję mieszkalną (dom zakonny dla 7 sióstr) z funkcją opiekuńczo-leczniczą dla 20 sióstr chorych i starszych oraz z funkcją opieki społecznej jako dom dziennego pobytu dla 30 seniorów. Dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.  siostry będą zbierać ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Jerzy Kożuch z Kierkowa. Polećmy go i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…