Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na pomoc Ukrainie.

Przez cały Wielki Post msze święte są sprawowane w dni powszednie w kościele rano i po południu, a w Stroniu po południu.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w tym tygodniu:

Droga Krzyżowa:

• w kościele:
    • w piątek o godz. 545 i 1730 oraz o 1900 (Prowadzona przez młodzież)
    • w niedzielę o godz. 1030 i 1400 (Prowadzona przez Przewodników Kalwaryjskich)
  • w Stroniu: w piątek o godz. 1630

Gorzkie Żale w niedziele:

• w kościele o godz. 1500 i po nich Msza Święta
  • w Stroniu o godz. 1400 i po nich Msza Święta

Składka zbierana podczas Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do grobu Bożego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek: w Stroniu od godz. 1600 i Msza św. o 1630, w Przyszowej od godz. 1700 i Msza św. o 1800.

Parafialny Zespół Caritas zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej.

Od najbliższej środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy świętej, przy ołtarzu Matki Bożej. Godzinę przed Mszą adoracja Najświętszego Sakramentu.

Młodzież klas 8 zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 1900. Podczas nabożeństwa kandydaci do bierzmowania otrzymają modlitewniki, a po zakończeniu zapraszamy jeszcze na spotkanie organizacyjne rodziców.

Do chorych udamy się z posługą duszpasterską w piątek: ks. Proboszcz od 830; ks. Marcin od 1000, ks. Kacper od 1100.

Zmiana tajemnic w sobotę w kościele po Mszy porannej, w Stroniu po Mszy o godz. 800.

Przyszła niedziela będzie Dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Na stoliku za ławkami są baranki wielkanocne.  Nabywając je wspieramy dzieła Caritas.

W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłych: Józefa Dadała, Stanisława Kurasa, Barbarę Mordarską, Zofię Sędzimir, Piotra Zelka, Stanisława Michalika, Stanisława Ciągło, Tadeusza Kożucha i Teofila Kuzaka.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Stanisława Gurgul, Maria Zelek, Aniela Chlebek, Stanisław Wdowski, Marek Gurgul.

Organizatorzy biegu „Tropem Wilczym, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” zawiadamiają, że w najbliższą niedzielę w godz. 1200 – 1230 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej w Przyszowej (od mostu obok kościoła do drogi dojazdowej do Szkoły Podstawowej nr 1) oraz drogi powiatowej w Przyszowej (od parkingu kościelnego w stronę Długołęki-Świerkli na długości 600 m).