W liturgii Kościoła wspominamy:

  • we wtorek – św. Antoniego, opata; Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce
  • w środę – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • w czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa
  • w sobotę – św. Agnieszkę, i męcz. W tym dniu obchodzimy Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie w tych dniach o naszych Babciach i Dziadkach, wypraszając dla żyjących potrzebne łaski a dla zmarłych radość nieba. Swoje imieniny w tym dniu obchodzi siostra przełożona Agnia. Składamy serdeczne życzenia i obejmujemy naszą modlitwą.
  • w niedzielę – Niedziela Słowa Bożego

 Zapraszamy na spotkania opłatkowe:

  • w środę po Mszy wieczornej – Rodzinę bł. Edmunda, Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, Caritas
  • w czwartek o 1800 – Akcję Katolicką
  • w sobotę o 1800 – Radę Duszpasterską i Radę Ekonomiczną

Dzieci z klas 3 przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. w środę o godz. 1700.

W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłych: Zofię Kunicką, Kazimierza Gurgula i Marię Frączek.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowa: Jerzy Morzywołek, Stanisław Bugajski, Stanisław Mordarski, Mateusz Mordarski, Maria Rakowska.

Szkolne Koło Caritas oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Stroniu zapraszają seniorów, dziadków i babcie na zimowy wieczorek literacko-muzyczny, który odbędzie się w czwartek, 19 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 1400 Mszą świętą w kaplicy, po niej spotkanie w szkole.  

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Niemiec. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu; polećmy także śp. ks. Jakuba Topolskiego, którego rocznicę śmierci będziemy przeżywać w niedzielę.

Zarząd OSP w Stroniu zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze w sobotę, 21 stycznia o godz. 1630 w budynku OSP w Stroniu. Zaprasza też osoby, które ukończyły 18 rok życia i mają chęć zostać strażakami w tej jednostce.

Wójt Gminy Łukowica, Proboszcz parafii w Łukowicy oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Łukowicy serdecznie zapraszają na koncert kolęd dnia 22 stycznia, który rozpocznie się mszą św. o godz. 15. Serdecznie zapraszamy.

Gabinet Weterynaryjny informuje mieszkańców Przyszowej, że w sobotę, 21stycznia odbędzie się obowiązkowe szczepienie psów przeciw wściekliźnie. Szczegółowy harmonogram w gablocie i na stronie internetowej. Cena 40 zł.

 830 – 920 – koło byłego sklepu – na Cabałówce,

935 – 1015 – Wądole – koło p. Bargieła,

1015 – 1105 – centrum koło remizy

1110 – 1140 – koło leśniczówki,

1145 – 1240 – koło kółka rolniczego,

1240 – 1300 – Górki koło p. Śmierciaka,

1305 – 1330 – koło sklepu Berdychów,

1330 – 1400 – szkoła w Berdychowie,

1400 – 1415 – Ogrojec