Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku ze śmiercią papieża seniora Benedykta XVI (kliknij, aby otworzyć)

Bóg zapłać za ofiary do puszek na dzieło Kolędników Misyjnych wspierające misje.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze Święte tak jak w niedzielę. Jest to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne. W tym dniu poświęcimy złoto, kadzidło, mirrę i kredę. Młodzież po Mszach św. będzie rozprowadzać specjalne zestawy z kadzidłem i kredą. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to dzień imienin ks. Kacpra. Składamy mu serdeczne życzenia. W sposób szczególny będziemy się modlić w jego intencji podczas Mszy o godz. 1130.

W piątek o 1330 w Telewizji Trwam będzie emitowany program pt. Lachowska Wigilia nagrywany min. w Przyszowej. Także w piątek po Mszy o godz. 1500 Zespół Dolina Słomki przedstawi w kościele Jasełka. Zapraszamy.

  • w niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego, liturgiczne zakończenie okresu Bożego Narodzenia.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Jesteśmy po spowiedzi przedświątecznej, dlatego nie będzie już dodatkowej spowiedzi. W pierwszy czwartek Msza wieczorna w kościele o 1800, w Stroniu nie będzie w tym dniu Mszy.

Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę w kościele po mszy porannej, w Stroniu po Mszy o godz. 800.

W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Adama Twaroga, Stanisława Dyrka, Józefa Kubackiego i Stanisława Ciągło.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia-Wieś: Edward Golański, Paweł Gancarczyk, Teresa Wojnarowska, Janina Wojnarowska, Karolina Gomółka.

Porządek kolędy w tym tygodniu (kliknij tutaj)                       

Zarząd OSP w Przyszowej zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze 6 stycznia o godz. 1400 w budynku OSP w Przyszowej.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Wilk, której pogrzeb będzie jutro o 1230, pół godz. wcześniej różaniec. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.