Bóg zapłać za ofiary na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Dziś na sumie posłanie kolędników misyjnych. Odwiedzą niektóre domy jutro. Jeśli do kogoś z nas nie dotrą będzie okazja wesprzeć ich dzieło ofiarami do puszek w Nowy Rok.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia świąt w naszej parafii: tym, którzy zadbali o żywe choinki, wszystkim, którzy pomogli dekorować kościół i przygotować szopkę, a także Liturgicznej Służbie Ołtarza, zespołom regionalnym oraz orkiestrze i wszystkim zaangażowanym w liturgię. Bóg zapłać.

W liturgii Kościoła przeżywamy:

• jutro – Święto św. Jana Ap. i Ewang. Zachęcamy, by przynieść w tym dniu wino do poświęcenia
  • w środę – Święto Świętych Młodzianków Męczenników
  • w piątek – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
  • w sobotę – Zakończenie starego roku. Msza i nabożeństwo dziękczynne o godz. 1500. Zapraszamy wszystkich chętnych na krótką modlitwę w kościele o godz. 2350.

Pierwszy piątek stycznia przypada w Święto Trzech Króli, dlatego wizytę u chorych odbędziemy wcześniej. Chorych odwiedzimy w najbliższą sobotę (31 grudnia) od godz. 830.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia–Wieś: Marian Gurgul, Stanisław Gurgul, Zofia Gurgul, Andrzej Zwoliński, Józef Gurgul.

Rozpoczynamy kolędę w parafii. Porządek kolędy w tym tygodniu:

• jutro 800 Podkanina /od p. Ryszarda Nawalańca do p. Fryzowicz/

800 Zagórze /od p. Król do p. Deptuch/

800 Zagórze /od p. Władysława Hebdy do p. Frączków/

• środa 800 Podkanina /od p. Skirlińskiego do p. Młynarczyk/

800 Wądole /od p. Kowalczyków do p. Nawalańców/

800 Wilcza Góra /od p. Zygmuntów do p. Zająców/

• czwartek 800 Stronie – Kasprzakówka /od p. Mateusza Sułkowskiego do p. Nowogórskich/

800 Stronie – Poddąbrowa, Dobra Woda /od p. Krzaka do p. Cieślickich/

800 Stronie – Zagórów /od p. Mikołaja Wilka do p. Opoki/

• piątek 800 Stronie – Wolica z Podkrakowca /od p. Gurgula do p. Pietruchów/

800 Stronie – Wolica /od p. Hebdów do p. Kunickich/

800 Stronie – Golcówki – tylko domy przy głównej drodze /od p. Kazimierza Sułkowskiego do p. Henryka Pietrzaka/ – pozostała część /od. p. Kmak do
p. Roberta Leśniaka/
w późniejszym terminie

• poniedziałek po Nowym Roku

800 Cabałówka /od p. Bargieł do p. Iwan/

800 Górki I /od p. Smaga do p. Kołakowskich/

800 Górki I /od p. Dariusza Kuliga do p. Krzysztofa Nawalańca/

Prosimy o podwiezienie do miejsc rozpoczęcia kolędy. Prosimy też by w miarę możliwości zaprosić ministrantów do domu by nie musieli marznąć.

Urząd Gminy informuje, że składkę za obowiązkowe ubezpieczenia rolne w PZU można wpłacać każdy wtorek w godz. 900 – 1200 w budynku Urzędu Gminy w Łukowicy.