Nowenna do Dzieciątka Jezus codziennie po Mszy porannej; dziś przed Mszą o 1500.

Od czwartku będzie można zabrać z kościoła i z kaplicy Betlejemskie Światło Pokoju. Trzeba przynieść swój lampion.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w środę:

• w kościele: 1000 – 1200; 1500 – 1600 oraz 1630 – 1800). Msza o 1800.
  • w Stroniu: 1500 – 1600. Msza o 1600.

Od czwartku do soboty nie będzie Mszy popołudniowych. Msze roratnie w te dni będą w kościele o godz. 630, a w Stroniu o 800.

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ten dzień tradycyjnie, zachowajmy post. Pamiętajmy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej: o wspólnej modlitwie rodzinnej i łamaniu się opłatkiem, odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Nie zaniedbujmy także śpiewu kolęd przy stole wigilijnym i podczas Świąt.

W Wigilię będzie także możliwość spowiedzi dla osób wracających na święta z zagranicy w godz. 800 – 830.

Zapraszamy na Pasterkę:

• w Stroniu o godz. 2230,
  • w kościele parafialnym o północy.

Składka zbierana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w Boże Narodzenie tak jak w każdą niedzielę.

W Święto św. Szczepana Msze przed południem jak w niedzielę, natomiast nie będzie Mszy popołudniowych o 1400 i o 1500.

Dziękujemy członkom parafialnej Caritas i wszystkim Darczyńcom, dzięki którym mogliśmy wesprzeć potrzebujące rodziny naszej parafii.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia–Wieś: Jacek Bugajski, Janusz Pulit, Ryszard Placek, Ireneusz Bieniaszewski, Zofia Gurgul.

Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej. Porządek kolędy na część tygodnia po świętach jest podany na stronie internetowej (kliknij). Odczytamy go także w drugi dzień świąt.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu prowadzi nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Jest ona adresowana do osób, które nie pełniły służby wojskowej i chciałyby odbyć przeszkolenie wojskowe. Forma ta stwarza warunki do podjęcia w przyszłości decyzji o powołaniu do zawodowej służby wojskowej. Szczegóły w gablocie.