3 Niedziela Adwentu

Gaudete – Radujcie się

Rozpoczynamy dziś Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

• we wtorek – św. Łucję, i męcz. Jest to także dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
  • w środę – św. Jana od Krzyża, i doktora Kościoła

Niedługo rozpoczniemy czas spowiedzi przedświątecznych. Spowiedź w naszej parafii jest planowana na środę, 21 grudnia. Zachęcamy także do spowiedzi już teraz, w ciągu tygodnia. Spowiadamy pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem. Skorzystajmy z tej możliwości i nie zwlekajmy ze spowiedzią do ostatnich dni.

W piątek rozpocznie się nowenna do Dzieciątka Jezus. W kościele po Mszy porannej, w Stroniu po Mszy o 1700.

Zapraszamy dzieci z lampionami i was wszystkich na Msze św. roratnie w kościele i w Stroniu w dni powszednie o godz. 1700.

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia opłatki, a za ławkami świece na stół wigilijny.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli przygotowanie prezentów od św. Mikołaja i wszystkich, którzy włączają się w pomoc potrzebującym naszej parafii.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia–Wieś: Piotr Jedlecki, Genowefa Kożuch, Tadeusz Kożuch, Paweł Jodłowski, Stanisław Gurgul.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Piotr Zelek. Polećmy go i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…