2 Niedziela Adwentu

Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie

Obchodzimy dziś Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary do puszek na ten cel.

W liturgii w tym tygodniu przeżywamy:

• we wtorek – Uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja Biskupa. Msze w kościele o godz. 630, 900, suma o godz. 1100 oraz o 1800, w Stroniu o godz. 1700. Kazania wygłosi ks. Jan Gniewek, proboszcz Parafii w Słopnicach.
  • w środę – św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła
  • w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w kościele o 630, 1100 i 1800, w Stroniu o godz. 900 i 1700.

Zachęcamy w tym dniu do modlitwy w Godzinie Łaski dla całego świata od 1200 do 1300. Zapraszamy na wspólną modlitwę w kościele, a kto nie może być wtedy obecny w świątyni może też prosić o łaski w domu, w pracy – tam, gdzie akurat przebywamy.

Także w tym dniu zapraszamy Rodziców i dzieci włączonych w dzieło modlitwy Różańca Rodziców za Dzieci do kościoła na Mszę świętą o godz. 1800.

Dzieci i młodzież z Przyszowej i Stronia, zaangażowane w grupy parafialne LSO, DSM, PDMD i Grupę Młodzieżową, zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem jutro o godz. 1800 w kościele.

Dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. w środę o godz. 1700.

Chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy na spotkania w kościele w środę o godz. 1530; w Stroniu w piątek o 1530.

Dzieci z lampionami zapraszamy na Msze roratnie w tym tygodniu codziennie oprócz wtorku i czwartku o godz. 1700.

W najbliższą niedzielę odbędzie się w Stroniu Adwentowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła pod hasłem „Życie w Świetle”. O godz. 1330 Namiot Spotkania, Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 1400 Msza św., a po niej świadectwa, gość specjalny i agapa. Zapraszamy.

Za ławkami są świece na stół wigilijny. Dochód z rozprowadzania tych świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom z biednych rodzin.  Przy wyjściu z kościoła są też do nabycia opłatki na stół wigilijny.

Ministranci i lektorzy przy wyjściach z kościoła rozprowadzają dziś cukierki odpustowe oraz pierniki św. Mikołaja, idealne na prezent od św. Mikołaja lub pod choinkę. Cały dochód przeznaczony jest na duszpasterstwo LSO w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy!

W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłych: Marię Frączek, Irenę Sewiło i Stanisława Ogrodzkiego.

W szkołach można składać żywność długoterminową i środki czystości dla potrzebujących rodzin parafii. Bóg zapłać.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia–Wieś: Ryszard Gurgul, Bogdan Nalepa, Stanisław Plata, Paweł Plata, Stanisław Jedlecki.